Wykorzystać przestrzeń Łazienka - Dekoracja

Dobrze zaplanuj każdy zakamarek

Ciężko znaleźć osobę, która wyzna: „lubię ciasnotę”. Jest to wbrew naszej ludzkiej, wolnej naturze. Każdy powie, że woli swobodę. Niestety przestrzeń miejska nie istnieje w zgodzie z ludzkim instynktem i niejednokrotnie zmusza nas do zmierzenia się z niewielkimi pomieszczeniami. Problem zaczyna się wtedy, gdy w takim miejscu przyjdzie nam mieszkać…

Na szczęście, naprzeciw takim dylematom wychodzą projektanci, którzy kładą nacisk na ekonomizację przestrzeni. Jeśli doświadczyliśmy błogosławieństwa i nasze mieszkanie należy do tzw. „starego budownictwa”, charakteryzującego się wysokim na około trzy metry stropem, najprostszym, ale i niezwykle efektywnym rozwiązaniem, może okazać się stworzenie antresoli. To idealny sposób na stworzenie nieco intymnej atmosfery.

Gabinet - Wykorzystanie przestrzeni Miejsce, w którym można urządzić niską sypialnię czy odosobniony gabinecik, nie tracąc właściwie żadnego skrawka przestrzeni. Zyskujemy w ten sposób drugie piętro. Na rynku istnieje także wiele systemów meblowych, których głównym celem jest zyskanie miejsca. Niezwykłe, nowatorskie rozwiązania, interesujące systemy schowków i skrytek pozwalają zaoszczędzić mnóstwo miejsca.

Wystrój wnętrz jest wtedy często nieco surowy i nowoczesny, ale styl ten ma wielu zwolenników. Ostatecznie jest wiele sposobów na optyczne ocieplenie pokoi.

Dodaj komentarz
Nick Komentarz

Dodaj

Co może być ciekawym rozwiązaniem do dekoracji naszego mieszkania? Wszystko zależy od tego co chcemy udekorować - czy to będzie sypialnia, łazienka, kuchnia, czy może salon.

1. Sypialnia. Obecnie modne są same meble, które podkreślają większość uroku. To co warto dorzucić to obrazy lub wymalowane elementy graficzne. Są one dostępne jako szablony, które możecie dostać właściwie wszędzie. Zamawiacie, - przyklejacie do ściany - malujecie - odklejacie i gotowe.
2. Łazienka. Najważniejsze dla łazienki jest oświetlenie. Dzięki niemu można zdziałać cuda. Warto pamiętać, że często te pomieszczenia nie mają okien (mieszkania w blokach) przez co warto wybrać ciekawe i duże lustro - powiększy nieco pomieszczenie.
3. Kuchnia. Nic w kuchni nie przykuwa uwagi tak jak sprzęt AGD - obszyty w wyświetlacze, elektronikę. Do tego wystarczy jedynie ciekawy wzór płytek i gotowe.
4. Salon. Nie da się tego pomieszczenia omówić w dwóch słowach więc zapraszam wszystkich na stronę: http://czterykaty.pl/czterykaty/0,57597.html - znajdziecie tam ciekawe galerie i inne wskazówki pomocne przy pracach wykończeniowych.