Wtórność historii Pokój dzienny - Architektura

Moda i styl przemija - ale i powraca po latach

Jeszcze kilkanaście lat temu, w przypadku wielkiego zbiegu okoliczności, jeśli zdarzyłaby się sytuacja, że statystyczny Polak, należący do klasy średniej, pomyliłby mieszkania (o ile jakimś cudem drzwi doń byłyby otwarte), to zajęłoby mu chwilę zorientowanie się, że popełnił przedziwną pomyłkę.

Dziś każdy skwituje śmiechem, że u schyłku poprzedniego tysiąclecia mieszkania były do siebie łudząco podobne za sprawą jednakowych meblościanek z wielkimi, szklanymi witrynami, za którymi stały rodzinne kryształy, kieliszki i wazony, tapicerowanych krzeseł i obficie lakierowanych stołów.

Poddasze - Sztuka dekoracji Może i jest w tym coś zabawnego, ale ten się śmieje, kto się śmieje ostatni. Powszechnie wiadomo, że historia lubi się powtarzać. Czy nie zastalibyśmy podobnej sytuacji dziś, w czasach wielkich, sieciowych sklepów meblowych? Istnieje na to całkiem spora szansa. Dzisiejszy wystrój wnętrz, mimo że zdecydowanie inny niż kilkanaście lat temu, zdaje się powielać, wydawałoby się, że niezwykle odległy, schemat.

Mimo wielkiego wyboru mebli, tekstur i dodatków, wiele osób pada ofiarami nowoczesnej mody, wiernie kopiując w swoim mieszkaniu to, co zobaczyli w katalogach promocyjnych. Są to wnętrza pozbawione duszy, które powinny być jedynie inspiracją do stworzenia czegoś własnego, impulsem do własnej interpretacji.

Dodaj komentarz
Nick Komentarz

Dodaj

Co może być ciekawym rozwiązaniem do dekoracji naszego mieszkania? Wszystko zależy od tego co chcemy udekorować - czy to będzie sypialnia, łazienka, kuchnia, czy może salon.

1. Sypialnia. Obecnie modne są same meble, które podkreślają większość uroku. To co warto dorzucić to obrazy lub wymalowane elementy graficzne. Są one dostępne jako szablony, które możecie dostać właściwie wszędzie. Zamawiacie, - przyklejacie do ściany - malujecie - odklejacie i gotowe.
2. Łazienka. Najważniejsze dla łazienki jest oświetlenie. Dzięki niemu można zdziałać cuda. Warto pamiętać, że często te pomieszczenia nie mają okien (mieszkania w blokach) przez co warto wybrać ciekawe i duże lustro - powiększy nieco pomieszczenie.
3. Kuchnia. Nic w kuchni nie przykuwa uwagi tak jak sprzęt AGD - obszyty w wyświetlacze, elektronikę. Do tego wystarczy jedynie ciekawy wzór płytek i gotowe.
4. Salon. Nie da się tego pomieszczenia omówić w dwóch słowach więc zapraszam wszystkich na stronę: http://czterykaty.pl/czterykaty/0,57597.html - znajdziecie tam ciekawe galerie i inne wskazówki pomocne przy pracach wykończeniowych.