Wejście do domu Garderoba - Sztuka dekoracji

Przedpokój i buty na podłodze

Strefa wejściowa stanowi wizytówkę całego naszego mieszkania. Z tego względu należy zadbać o to, aby było to miejsce schludne, czyste, zaaranżowane ze smakiem i dobrym gustem. Dobre wrażenie na odwiedzających nas gościach mogą wywrzeć oryginalne, piękne drzwi.

Czasem jednak także te proste i mało wyszukane mogą być idealnym rozwiązaniem, gdy współgrają z innymi elementami wystroju. Korytarz, tuż za drzwiami wejściowymi zazwyczaj pozbawiony jest okien. Dlatego kolor ścian powinien być jasny. Sprawia wówczas wrażenie bardziej pogodnego i przyjaznego. Obecnie modne są różne odcienie beżu, żółtego lub kolorów pastelowych. Ciekawym wyjściem jest także pomieszanie elementów jasnych i ciemnych, na przykład pomalowanie ścian na jasno i położenie jasnej podłogi, przy jednoczesnym skontrastowaniu jej z ciemnymi meblami lub obrazami na ścianach.

Pokój kąpielowy - Design W korytarzu koniecznie muszą znajdować się meble, w których można przechowywać obuwie, okrycia wierzchnie, ale także takie, na których można położyć różnego rodzaju akcesoria, na przykład torebkę, czapkę czy rękawiczki. Mimo, iż wydaje się to nam oczywiste, częstym błędem jest niewłaściwe zagospodarowanie strefy wejścia, tak, iż brakuje miejsca na odzież i odkładanie podręcznych rzeczy.

Odpowiednio urządzona strefa wejścia może przesądzić o opinii, jaką na temat naszego mieszkania wyrobią sobie goście.

Dodaj komentarz
Nick Komentarz

Dodaj

Co może być ciekawym rozwiązaniem do dekoracji naszego mieszkania? Wszystko zależy od tego co chcemy udekorować - czy to będzie sypialnia, łazienka, kuchnia, czy może salon.

1. Sypialnia. Obecnie modne są same meble, które podkreślają większość uroku. To co warto dorzucić to obrazy lub wymalowane elementy graficzne. Są one dostępne jako szablony, które możecie dostać właściwie wszędzie. Zamawiacie, - przyklejacie do ściany - malujecie - odklejacie i gotowe.
2. Łazienka. Najważniejsze dla łazienki jest oświetlenie. Dzięki niemu można zdziałać cuda. Warto pamiętać, że często te pomieszczenia nie mają okien (mieszkania w blokach) przez co warto wybrać ciekawe i duże lustro - powiększy nieco pomieszczenie.
3. Kuchnia. Nic w kuchni nie przykuwa uwagi tak jak sprzęt AGD - obszyty w wyświetlacze, elektronikę. Do tego wystarczy jedynie ciekawy wzór płytek i gotowe.
4. Salon. Nie da się tego pomieszczenia omówić w dwóch słowach więc zapraszam wszystkich na stronę: http://czterykaty.pl/czterykaty/0,57597.html - znajdziecie tam ciekawe galerie i inne wskazówki pomocne przy pracach wykończeniowych.