Ważne dodatki Pokój - Metody wykończeń

Zwracaj uwagę na najmniejsze szczegóły

Jeżeli przeglądaliśmy kiedykolwiek zdjęcia w katalogach bądź na stronach internetowych, które przedstawiają wystroje wnętrz, zauważymy, że dodatki są niezwykle ważne. Potrafią ożywić wnętrze, uspokoić je, sprawić, że tematyka przewodnia pokoju zostanie podkreślona. Jeśli fascynuje nas hinduski przepych, mnóstwo poduszek z satyny ozdobione wzorami sprawią, że to podkreśli charakter.

Kiedy chcemy uzyskać efekt nowoczesności i pokój posiada wyposażenie w postaci dość smutnych mebli, ściany mają barwę stonowaną, dodatki takie jak dywan, zasłony, doniczki, wazony w jednym kolorze np. pomarańczowym, fioletowym bądź zielonym rozjaśnią pokój i dodadzą mu elegancji.

Łazienka - Dekorator Kiedy chcemy uzyskać pokój tematyczny: muzyczny, baśniowy, filmowy, doklejając na ścianę fototapetę, plakaty w ramach, akcesoria związane z tą dziedziną na półkach, wydźwięk będzie naprawdę duży i interesujący. Tak naprawdę to właśnie dodatki nadają charakteru: lampy, lustra, zegary, dywany, poduszki. Potrafią podkreślić kolor, styl i tematykę wnętrza. Bez nich wnętrze wydaje się puste.

Nawet pokój minimalistyczny potrzebuje jakiegoś koloru w postaci wazonu, lampy i ramy na zdjęcie, żeby nie był przytłaczająco smutny. Nie ma aranżacji wnętrz bez magii detali. To tak samo jak w modzie: trzeba uważać, aby nie przesadzić, ale dodatki nadają wyraz ogólnej całości.

Dodaj komentarz
Nick Komentarz

Dodaj

Co może być ciekawym rozwiązaniem do dekoracji naszego mieszkania? Wszystko zależy od tego co chcemy udekorować - czy to będzie sypialnia, łazienka, kuchnia, czy może salon.

1. Sypialnia. Obecnie modne są same meble, które podkreślają większość uroku. To co warto dorzucić to obrazy lub wymalowane elementy graficzne. Są one dostępne jako szablony, które możecie dostać właściwie wszędzie. Zamawiacie, - przyklejacie do ściany - malujecie - odklejacie i gotowe.
2. Łazienka. Najważniejsze dla łazienki jest oświetlenie. Dzięki niemu można zdziałać cuda. Warto pamiętać, że często te pomieszczenia nie mają okien (mieszkania w blokach) przez co warto wybrać ciekawe i duże lustro - powiększy nieco pomieszczenie.
3. Kuchnia. Nic w kuchni nie przykuwa uwagi tak jak sprzęt AGD - obszyty w wyświetlacze, elektronikę. Do tego wystarczy jedynie ciekawy wzór płytek i gotowe.
4. Salon. Nie da się tego pomieszczenia omówić w dwóch słowach więc zapraszam wszystkich na stronę: http://czterykaty.pl/czterykaty/0,57597.html - znajdziecie tam ciekawe galerie i inne wskazówki pomocne przy pracach wykończeniowych.