Vintage Taras - Wystrój

Nowoczesny styl i system

Jeśli cenisz sobie indywidualność, niezależność od opinii innych osób oraz niebanalność, warto podkreślić taki sposób bycia adekwatnym wystrojem wnętrza, stawiając na rozwiązania niekonwencjonalne. A jedną z takich nietypowych możliwości może być aranżacja mieszkania w stylu vintage. Jest to taka konwencja, która zestawia to, co stare, historyczne, z tym, co nowoczesne, współczesne.

O elementy współczesne nie jest trudno. Jest to już sama architektura domu czy mieszkania, jak i wszelkie nowoczesne dodatki, bez których ciężko jest się nam na co dzień poruszać, na przykład komputer, książki czy kino domowe. Wbrew pozorom ze starszymi elementami wystroju wnętrza też nie ma większych problemów. Wcale nie trzeba decydować się na nowoczesne meble stylizowane jedynie na lata dawniejsze. Najlepiej jest przeszukać Internet, zwłaszcza serwisy aukcyjne, w poszukiwaniu tego typu mebli.

Przedpokój - Style dekoracji Warto również wybrać się na tak zwany targ staroci, gdzie takie artykuły – nie tylko meble, ale i różne dodatki – można kupić często za dosłownie symboliczne kwoty pieniędzy. Niektóre takie nabytki będą potrzebować renowacji, ale wywołają one na pewno lepszy efekt niż meble fabrycznie nowe. Do tego wszystkiego nie zapominajmy o dodatkach sprzed lat, takich jak gramofon z płytami winylowymi, stare zegary, wazony czy obrazy.

Dodaj komentarz
Nick Komentarz

Dodaj

Co może być ciekawym rozwiązaniem do dekoracji naszego mieszkania? Wszystko zależy od tego co chcemy udekorować - czy to będzie sypialnia, łazienka, kuchnia, czy może salon.

1. Sypialnia. Obecnie modne są same meble, które podkreślają większość uroku. To co warto dorzucić to obrazy lub wymalowane elementy graficzne. Są one dostępne jako szablony, które możecie dostać właściwie wszędzie. Zamawiacie, - przyklejacie do ściany - malujecie - odklejacie i gotowe.
2. Łazienka. Najważniejsze dla łazienki jest oświetlenie. Dzięki niemu można zdziałać cuda. Warto pamiętać, że często te pomieszczenia nie mają okien (mieszkania w blokach) przez co warto wybrać ciekawe i duże lustro - powiększy nieco pomieszczenie.
3. Kuchnia. Nic w kuchni nie przykuwa uwagi tak jak sprzęt AGD - obszyty w wyświetlacze, elektronikę. Do tego wystarczy jedynie ciekawy wzór płytek i gotowe.
4. Salon. Nie da się tego pomieszczenia omówić w dwóch słowach więc zapraszam wszystkich na stronę: http://czterykaty.pl/czterykaty/0,57597.html - znajdziecie tam ciekawe galerie i inne wskazówki pomocne przy pracach wykończeniowych.