Sypialnia w domu Przedpokój - Architektura

Tam tylko odpoczywasz i nie wpuszczasz gości

Sypialnia jest miejscem, gdzie powinniśmy odpocząć i odprężyć się. Z tego powodu aranżacja przestrzeni jest tu bardzo ważna. Kiedy mieszkamy we własnym domu okna sypialni powinny wychodzić na wschód, w mieszkaniu w bloku nie zawsze jest to możliwe. Możemy jednak wykonać inne rzeczy.

Bardzo ważna jest kolorystyka ścian, przecież barwy wpływają na nasze samopoczucie. Dobrze czujemy się w miejscach, gdzie kolory są chłodne, czyste, działają kojąco i uspokajająco. Do takich należą wszelkie odcienie jasnej zieleni, brązy, niebieskości, pastele. Podłoga powinna był wyłożona miękkim i ciepłym dywanem, który sprawia, że pomieszczenie jest wyciszone, ciepłe. Najważniejszym meblem w sypialni jest oczywiście łóżko. Trzeba zwrócić szczególną uwagę na wygodę.

Poddasze - Feng shui Łóżko powinno być duże wygodne i wykonane z naturalnych materiałów. Szczególną uwagę należy zwrócić na materac, który powinien być wykonany z naturalnych materiałów, ani zbyt miękki, ani zbyt twardy. Dostęp do łózka powinien być z trzech stron, czwarty element najlepiej postawić przy ścianie, za którą nie powinno być żadnych rur kanalizacyjnych, gazowych. Zagłówek łózka może być ciekawym elementem dekoracyjnym.

W sypialni niepotrzebny jest telewizor, ale jeśli ktoś koniecznie chce oglądać filmy przed snem, dobrze taki telewizor trzymać w oddzielnej szafce i nie eksponować przez cały czas. Przy oknie powinno znaleźć się miejsce na wygodny fotel i toaletkę.

Dodaj komentarz
Nick Komentarz

Dodaj

Co może być ciekawym rozwiązaniem do dekoracji naszego mieszkania? Wszystko zależy od tego co chcemy udekorować - czy to będzie sypialnia, łazienka, kuchnia, czy może salon.

1. Sypialnia. Obecnie modne są same meble, które podkreślają większość uroku. To co warto dorzucić to obrazy lub wymalowane elementy graficzne. Są one dostępne jako szablony, które możecie dostać właściwie wszędzie. Zamawiacie, - przyklejacie do ściany - malujecie - odklejacie i gotowe.
2. Łazienka. Najważniejsze dla łazienki jest oświetlenie. Dzięki niemu można zdziałać cuda. Warto pamiętać, że często te pomieszczenia nie mają okien (mieszkania w blokach) przez co warto wybrać ciekawe i duże lustro - powiększy nieco pomieszczenie.
3. Kuchnia. Nic w kuchni nie przykuwa uwagi tak jak sprzęt AGD - obszyty w wyświetlacze, elektronikę. Do tego wystarczy jedynie ciekawy wzór płytek i gotowe.
4. Salon. Nie da się tego pomieszczenia omówić w dwóch słowach więc zapraszam wszystkich na stronę: http://czterykaty.pl/czterykaty/0,57597.html - znajdziecie tam ciekawe galerie i inne wskazówki pomocne przy pracach wykończeniowych.