Symbolika wnętrza Salon - Style wystroju

Mieszkanie może do kogoś przemawiać

Przy wyborze koloru , który będzie dominował we wnętrzu, warto wcześniej zastanowić nad jego symboliką. Decyzja o barwie wiele mówi na temat naszych skłonności i upodobań oraz wspomnień z przeszłości. Często nie wiemy nawet o ich istnieniu. Na początek powiedzmy coś o czerwieni. Jest to kolor ognia, mocno pobudza i inspiruje wyobraźnię. Wprowadza pozytywny nastój. Świetnie działa, jako mocny akcent we wnętrzach. Często jest stosowany w przedpokojach i holach.

W krajach azjatyckich stosowany jest w restauracjach i jadalniach, gdyż wzmaga apetyt. Pamiętajmy jednak ,że wywołuje agresję i złość. Niebieski natomiast przynosi ukojenie i inspiruje, wprowadzając w zadumę. Barwa ta optycznie powiększa przestrzeń. Fiolet wprowadza nastrój ekskluzywności i dostojeństwa. Doskonale łączy czerwień i błękit. Żółty jest kolorem optymistycznie nastrajającym.

Loft - Światło Świetnie sprawdza się w kuchniach i jadalniach. Jest lekko pobudzający ale i odsuwa zmęczenie. Zielony jest kolorem równowagi i skupienia, doskonale relaksuje. Dobrze sprawdza się w bibliotekach , łazienkach , pomieszczeniach medycznych. Pomarańczowy działa wzmacniająco na psychikę i nastraja optymistycznie. Kolor szary jest doskonałym tłem dla innych barw, natomiast czarny idealnie się z nim komponuje. Do nas zatem należy decyzje jak chcemy być stymulowani.

Dodaj komentarz
Nick Komentarz

Dodaj

Co może być ciekawym rozwiązaniem do dekoracji naszego mieszkania? Wszystko zależy od tego co chcemy udekorować - czy to będzie sypialnia, łazienka, kuchnia, czy może salon.

1. Sypialnia. Obecnie modne są same meble, które podkreślają większość uroku. To co warto dorzucić to obrazy lub wymalowane elementy graficzne. Są one dostępne jako szablony, które możecie dostać właściwie wszędzie. Zamawiacie, - przyklejacie do ściany - malujecie - odklejacie i gotowe.
2. Łazienka. Najważniejsze dla łazienki jest oświetlenie. Dzięki niemu można zdziałać cuda. Warto pamiętać, że często te pomieszczenia nie mają okien (mieszkania w blokach) przez co warto wybrać ciekawe i duże lustro - powiększy nieco pomieszczenie.
3. Kuchnia. Nic w kuchni nie przykuwa uwagi tak jak sprzęt AGD - obszyty w wyświetlacze, elektronikę. Do tego wystarczy jedynie ciekawy wzór płytek i gotowe.
4. Salon. Nie da się tego pomieszczenia omówić w dwóch słowach więc zapraszam wszystkich na stronę: http://czterykaty.pl/czterykaty/0,57597.html - znajdziecie tam ciekawe galerie i inne wskazówki pomocne przy pracach wykończeniowych.