Światło Pokój - Szkic

Liczy się dobre światło

Każde mieszkanie powinno być takim miejscem, w którym lokatorzy czują się bezpiecznie i komfortowo. Powinno się wracać tam ze szczerą chęcią i zapałem. Dlatego należy przykładać ogromną uwagę do każdego, nawet najmniejszego, elementu wystroju mieszkania.

Nie tylko liczy się więc kolor ścian, rodzaj podłogi oraz meble i ich ustawienie. Kolejnym bardzo ważnym aspektem aranżacji jest odpowiednie oświetlenie. Nie chodzi tu w tym momencie o kwestię wyboru świetlówki, ale o właściwy, ciekawy żyrandol, lampion, klosz oraz lampki stojące lub wiszące. Oczywiście przede wszystkim należy uwzględnić kwestię rozstawienia źródeł świata, które przecież w odpowiednim natężeniu będzie towarzyszyć nam w codziennej pracy, zabawie oraz odpoczynku.

Mieszkanie - Dekorator Dopiero na drugim miejscu należy ulokować wszelkie kwestie estetyczne. Obecnie panuje przekonanie, by wygląd źródeł oświetlenia kontrastował z wybranymi meblami. Jeśli więc są one proste, mało wyróżniające się, niech żyrandole, kinkiety czy lampki okażą się okazałe, widoczne, rzucające się w oczy, nawet lekko awangardowe.

Powinny stać się elementem bardzo wyrazistym i charakterystycznym, który ożywi klasyczny wymiar pokoju. Jeśli natomiast jest odwrotnie – meble są innowacyjne o oryginalnych kształtach i kolorach, decydujmy się na żyrandole proste, nierzucające się w oczy.

Dodaj komentarz
Nick Komentarz

Dodaj

Co może być ciekawym rozwiązaniem do dekoracji naszego mieszkania? Wszystko zależy od tego co chcemy udekorować - czy to będzie sypialnia, łazienka, kuchnia, czy może salon.

1. Sypialnia. Obecnie modne są same meble, które podkreślają większość uroku. To co warto dorzucić to obrazy lub wymalowane elementy graficzne. Są one dostępne jako szablony, które możecie dostać właściwie wszędzie. Zamawiacie, - przyklejacie do ściany - malujecie - odklejacie i gotowe.
2. Łazienka. Najważniejsze dla łazienki jest oświetlenie. Dzięki niemu można zdziałać cuda. Warto pamiętać, że często te pomieszczenia nie mają okien (mieszkania w blokach) przez co warto wybrać ciekawe i duże lustro - powiększy nieco pomieszczenie.
3. Kuchnia. Nic w kuchni nie przykuwa uwagi tak jak sprzęt AGD - obszyty w wyświetlacze, elektronikę. Do tego wystarczy jedynie ciekawy wzór płytek i gotowe.
4. Salon. Nie da się tego pomieszczenia omówić w dwóch słowach więc zapraszam wszystkich na stronę: http://czterykaty.pl/czterykaty/0,57597.html - znajdziecie tam ciekawe galerie i inne wskazówki pomocne przy pracach wykończeniowych.