Świątecznie i ładnie Mieszkanie - Wykończenie

Zachowaj świąteczny nastrój

Nawet najpiękniej urządzone mieszkanie możemy odmienić na okres świąteczny, tak by stało się jeszcze barwniejsze i przytulniejsze. Niektóre panie domu biorą sobie za punkt honoru takie przygotowane domu z okazji świat, by wszyscy poczuli cudowną atmosferę już od drzwi zaczynając, dekorując te ostatnie specjalnie wykonanymi wieńcami.

Do dekoracji możemy przystąpić wtedy, kiedy dom jest idealnie wysprzątany. Najlepiej jest wykorzystywać ozdoby naturalne, samodzielnie wykonane. Ciekawym elementem ozdabiania są girlandy plecione z żywych gałązek jodły i świerku. Można je ozdobić kolorowymi wstążkami, samodzielnie pomalowanymi szyszkami. Ważnym elementem są stroiki. Wysilimy się jednak na odrobinę oryginalności i zamiast tradycyjnej świeczki i bombki wplećmy w stroik oryginalne ozdoby ze słomy, kory drzew, suszonych roślin.

Gabinet - Projekt W przedpokoju postawmy ozdobne miski z suszonym kwiatami, owocami pomarańczy, w które przedtem trzeba wbić pachnące goździki, lub z aromatycznymi przyprawami. Najważniejszym elementem wystroju jest oczywiście choinka, ale nie idźmy na łatwiznę, korzystając przy jej ozdabianiu z gotowych bombek i dekoracji. Znacznie sympatyczniej będzie, kiedy zrobimy je samodzielnie, korzystając z pomocy całej rodziny.

Parapety można ozdobić szyszkami wcześniej spryskanymi srebrnym lub złotym sprejem. Dom, w ten sposób ozdobiony, będzie cieszył nasze oczy i pozostałe zmysły.

Dodaj komentarz
Nick Komentarz

Dodaj

Co może być ciekawym rozwiązaniem do dekoracji naszego mieszkania? Wszystko zależy od tego co chcemy udekorować - czy to będzie sypialnia, łazienka, kuchnia, czy może salon.

1. Sypialnia. Obecnie modne są same meble, które podkreślają większość uroku. To co warto dorzucić to obrazy lub wymalowane elementy graficzne. Są one dostępne jako szablony, które możecie dostać właściwie wszędzie. Zamawiacie, - przyklejacie do ściany - malujecie - odklejacie i gotowe.
2. Łazienka. Najważniejsze dla łazienki jest oświetlenie. Dzięki niemu można zdziałać cuda. Warto pamiętać, że często te pomieszczenia nie mają okien (mieszkania w blokach) przez co warto wybrać ciekawe i duże lustro - powiększy nieco pomieszczenie.
3. Kuchnia. Nic w kuchni nie przykuwa uwagi tak jak sprzęt AGD - obszyty w wyświetlacze, elektronikę. Do tego wystarczy jedynie ciekawy wzór płytek i gotowe.
4. Salon. Nie da się tego pomieszczenia omówić w dwóch słowach więc zapraszam wszystkich na stronę: http://czterykaty.pl/czterykaty/0,57597.html - znajdziecie tam ciekawe galerie i inne wskazówki pomocne przy pracach wykończeniowych.