Styl retro Salon - Architektura

Czym jest i jak go widza inni?

Styl retro jest zupełnym przeciwieństwem minimalizmu. Łączy w sobie elementy ukrytej elegancji i młodzieńczego romantyzmu. Jest on pełen dodatków, antyków, bogato zdobionych akcesoriów. Meble we wnętrzach urządzonych w stylu retro powinny być jak najbardziej zdobne, przeplatane złotymi i srebrzystymi wstawkami.

Nieodzownym elementem tego stylu są kryształowe żyrandole, bogato zdobione ramy obrazów, luster oraz framugi drzwi. Wśród dodatków zdecydowanie prym wiodą poduszki obszyte frędzlami, stylizowane lampy, stare zegary, szkatuły wysadzane kamieniami, świeczniki, naczynia na owoce, długie i ciężkie zasłony, barokowe toaletki wraz ze stojącymi na nich pozłacanymi flakonikami perfum, fotele i kanapy w starym stylu. Urządzenie kuchni w stylu retro jest bardzo łatwym zadaniem, gdyż wielu producentów wprowadziło na rynek stylizowane urządzenia AGD.

Klatka schodowa - Wizualizacja Łazienka w w stylu retro to przede wszystkim wolno stojąca wanna o czterech nóżkach. Musi to być także pomieszczenie klimatyczne, z miejscem, w którym można ustawić świece i kadzidełka. Przeważającymi barwami stylu retro są odcienie brązu, złota, srebra i beżu. Dodatki i akcesoria są najczęściej wielobarwne i wzorzyste. Jest to niezwykle istotne, gdyż często tylko poprzez dodatki można uzyskać w pełni zamierzony efekt.

Dodaj komentarz
Nick Komentarz

Dodaj

Co może być ciekawym rozwiązaniem do dekoracji naszego mieszkania? Wszystko zależy od tego co chcemy udekorować - czy to będzie sypialnia, łazienka, kuchnia, czy może salon.

1. Sypialnia. Obecnie modne są same meble, które podkreślają większość uroku. To co warto dorzucić to obrazy lub wymalowane elementy graficzne. Są one dostępne jako szablony, które możecie dostać właściwie wszędzie. Zamawiacie, - przyklejacie do ściany - malujecie - odklejacie i gotowe.
2. Łazienka. Najważniejsze dla łazienki jest oświetlenie. Dzięki niemu można zdziałać cuda. Warto pamiętać, że często te pomieszczenia nie mają okien (mieszkania w blokach) przez co warto wybrać ciekawe i duże lustro - powiększy nieco pomieszczenie.
3. Kuchnia. Nic w kuchni nie przykuwa uwagi tak jak sprzęt AGD - obszyty w wyświetlacze, elektronikę. Do tego wystarczy jedynie ciekawy wzór płytek i gotowe.
4. Salon. Nie da się tego pomieszczenia omówić w dwóch słowach więc zapraszam wszystkich na stronę: http://czterykaty.pl/czterykaty/0,57597.html - znajdziecie tam ciekawe galerie i inne wskazówki pomocne przy pracach wykończeniowych.