Styl i elegancja Studio - Oświetlenie

Elegancja nie musi dużo kosztować

Chcąc uzyskać efekt naprawdę gustownego wnętrza, trzeba się trochę napracować. Stylowe są na pewno aranżacje podkreślające retro. Zdobione, masywne meble są ozdobą samą w sobie. Dodając do tego aneks wypoczynkowy, który posiada skórzane obicie, dodajemy mnóstwa szyku.

Pokój powinien posiadać drewnianą podłogę, najlepiej dość ciemną. Ściany mogą kontrastować posiadając beżową bądź jasnobrązową barwę. Ważne jest to, aby rozweselić wnętrze barwą. Zasłony w ciemnofioletowym odcieniu, taki sam dywan oraz wazon na stole wystarczą, aby efekt został dopełniony. Elegancko wygląda również minimalizm. To zupełnie coś odwrotnego niż styl retro.

Pokój kąpielowy - Światło Należy wybrać proste meble w ciemnej barwie. Sofa może posiadać kolor intensywny, ale barwa ta powinna powtórzyć się na małym dodatku np. na wazonie postawionym na komodzie. Jeśli sofa jednak posiada barwę stonowaną, warto dodać w kolorze wazonu świece i dwie bądź trzy poduszki dekoracyjne.

Dywan położony pod stołem i sofą może być szary, ściany w kolorze kawy z mlekiem bądź beżu, a podłoga brązowa. Nowoczesne dodatki w stylu stojącej lampy oraz rośliny w geometrycznej doniczce podkreślą charakter. Wiele zależy od naszej wyobraźni. Aby uzyskać elegancki styl należy mieć wyczucie. Trzeba wiedzieć, kiedy przesadzimy z dodatkami, a kiedy możemy pozwolić sobie na więcej.

Dodaj komentarz
Nick Komentarz

Dodaj

Co może być ciekawym rozwiązaniem do dekoracji naszego mieszkania? Wszystko zależy od tego co chcemy udekorować - czy to będzie sypialnia, łazienka, kuchnia, czy może salon.

1. Sypialnia. Obecnie modne są same meble, które podkreślają większość uroku. To co warto dorzucić to obrazy lub wymalowane elementy graficzne. Są one dostępne jako szablony, które możecie dostać właściwie wszędzie. Zamawiacie, - przyklejacie do ściany - malujecie - odklejacie i gotowe.
2. Łazienka. Najważniejsze dla łazienki jest oświetlenie. Dzięki niemu można zdziałać cuda. Warto pamiętać, że często te pomieszczenia nie mają okien (mieszkania w blokach) przez co warto wybrać ciekawe i duże lustro - powiększy nieco pomieszczenie.
3. Kuchnia. Nic w kuchni nie przykuwa uwagi tak jak sprzęt AGD - obszyty w wyświetlacze, elektronikę. Do tego wystarczy jedynie ciekawy wzór płytek i gotowe.
4. Salon. Nie da się tego pomieszczenia omówić w dwóch słowach więc zapraszam wszystkich na stronę: http://czterykaty.pl/czterykaty/0,57597.html - znajdziecie tam ciekawe galerie i inne wskazówki pomocne przy pracach wykończeniowych.