Styl ekologiczny Pokój kąpielowy - Funkcjonalność

Sama natura może być ciekawa

Styl ekologiczny, popularnie zwany stylem eko pojawił się dość niedawno. Projektantów na całym świecie zdziwił fakt, iż nie był on, jak podejrzewali, jedynie chwilową modą, ale rzeczywiście stał się światowym trendem – uniwersalnym i ponadczasowym.

Podstawą stylu eko jest urządzenie mieszkania tak, aby używać jedynie materiałów naturalnych, takich jak drewno, bawełna 100%, wiklina, rattan lub len. Stosowanie naturalnych materiałów wykończeniowych oraz dekoracyjnych podkreśla ład i harmonię panujące we wnętrzach w stylu eko. Styl ten czerpie inspiracje przede wszystkim z natury.

Jadalnia - Dekoracja Dlatego przeważają w nim barwy kojarzące się z przyrodą – beże, brązy, zielenie, odcienie żółtego. Podstawową zasadą tego stylu jest urządzenie pomieszczenia tak, aby wpuszczać do niego jak najwięcej światła słonecznego. Często stosuje się przeszklenia całych ścian, a jeżeli takie rozwiązanie jest niemożliwe, ściany po prostu maluje się na biało. Mieszkania w stylu eko są idealną przestrzenią relaksu i odpoczynku.

Działają na mieszkańców uspokajająco i wyciszająco. Poza tym materiały wykorzystywane przy tego typu wystroju wnętrz są w 100% naturalne, dlatego ich użytkownicy mogą mieć satysfakcję z faktu, iż chronią naturalne środowisko i dbają o przyrodę.

Dodaj komentarz
Nick Komentarz

Dodaj

Co może być ciekawym rozwiązaniem do dekoracji naszego mieszkania? Wszystko zależy od tego co chcemy udekorować - czy to będzie sypialnia, łazienka, kuchnia, czy może salon.

1. Sypialnia. Obecnie modne są same meble, które podkreślają większość uroku. To co warto dorzucić to obrazy lub wymalowane elementy graficzne. Są one dostępne jako szablony, które możecie dostać właściwie wszędzie. Zamawiacie, - przyklejacie do ściany - malujecie - odklejacie i gotowe.
2. Łazienka. Najważniejsze dla łazienki jest oświetlenie. Dzięki niemu można zdziałać cuda. Warto pamiętać, że często te pomieszczenia nie mają okien (mieszkania w blokach) przez co warto wybrać ciekawe i duże lustro - powiększy nieco pomieszczenie.
3. Kuchnia. Nic w kuchni nie przykuwa uwagi tak jak sprzęt AGD - obszyty w wyświetlacze, elektronikę. Do tego wystarczy jedynie ciekawy wzór płytek i gotowe.
4. Salon. Nie da się tego pomieszczenia omówić w dwóch słowach więc zapraszam wszystkich na stronę: http://czterykaty.pl/czterykaty/0,57597.html - znajdziecie tam ciekawe galerie i inne wskazówki pomocne przy pracach wykończeniowych.