Spiżarnia w mieszkaniu Toaleta - Dekorator

Ukryj ją by nikt nie widział

Aby spiżarnia w naszym domu spełniała należycie swoją funkcję powinna być zaaranżowana według określonych zasad, jakie najlepiej stosować urządzając spiżarnię. Zasady te obejmują trzy obszary do których zaliczamy ciężar, temperaturę i przeznaczenie żywności. W idealnie zaaranżowanej spiżarni na samym dole powinny zostać umieszczone przedmioty i przetwory z gatunku tych cięższych.

Tym samym przedmioty i przetwory umieszczone na dolnych pułkach spiżarni będą miały niższą temperaturę, co jest szczególnie ważne i istotne w przypadku warzyw, owoców i różnorakich kiszonek.

Salon - Style dekoracji Powinniśmy pamiętać jednak o zasadzie żeby nie stawiać ich bezpośrednio na podłodze, gdyż będzie to miało bardzo niekorzystny wpływ na nich. Wyższe piętra i kondygnacje naszej spiżarni mogą zostać przeznaczone na umieszczenie na nich lżejszych słoików, butelek, konserw i artykułów sypkich. Bardzo dobrym patentem jaki warto zastosować w swojej spiżarni jest umieszczenie wysoko z boku relingu lub pojedynczych haczyków. W ten sposób możemy przechowywać zioła, warkocze czosnku czy też paprykę.

Aranżując spiżarnię powinniśmy to zrobić w sposób tematyczny. I tak w jednym miejscu powinny znaleźć się słoiki z przetworami, w drugi przyprawy w innym miejscu z kolie powinny znaleźć się przetwory warzywne. Unikniemy w ten sposób bałaganu.

Dodaj komentarz
Nick Komentarz

Dodaj

Co może być ciekawym rozwiązaniem do dekoracji naszego mieszkania? Wszystko zależy od tego co chcemy udekorować - czy to będzie sypialnia, łazienka, kuchnia, czy może salon.

1. Sypialnia. Obecnie modne są same meble, które podkreślają większość uroku. To co warto dorzucić to obrazy lub wymalowane elementy graficzne. Są one dostępne jako szablony, które możecie dostać właściwie wszędzie. Zamawiacie, - przyklejacie do ściany - malujecie - odklejacie i gotowe.
2. Łazienka. Najważniejsze dla łazienki jest oświetlenie. Dzięki niemu można zdziałać cuda. Warto pamiętać, że często te pomieszczenia nie mają okien (mieszkania w blokach) przez co warto wybrać ciekawe i duże lustro - powiększy nieco pomieszczenie.
3. Kuchnia. Nic w kuchni nie przykuwa uwagi tak jak sprzęt AGD - obszyty w wyświetlacze, elektronikę. Do tego wystarczy jedynie ciekawy wzór płytek i gotowe.
4. Salon. Nie da się tego pomieszczenia omówić w dwóch słowach więc zapraszam wszystkich na stronę: http://czterykaty.pl/czterykaty/0,57597.html - znajdziecie tam ciekawe galerie i inne wskazówki pomocne przy pracach wykończeniowych.