Ściany i kolory Łazienka - Funkcjonalność

Jak ozdobić i pomalować ściany - może coś odmiennego?

We własnym domu chcielibyśmy czuć się bezpiecznie i komfortowo. Dążymy do tego, by miejsce to było naszą swoistą enklawą, przestrzenią, w której odpoczywamy, regenerujemy siły, ale także miło i rodzinnie spędzamy czas. Wszystko to sprawia, że przywiązujemy dużą wagę do tego, jak prezentuje się wnętrze naszego lokum. Nie powinniśmy więc pozostawiać przypadkowi koloru, jaki zastosujemy na ścianach.

Przy wyborze odpowiednich barw powinniśmy brać pod uwagę funkcję, jaką pełni dane pomieszczenie. W sypialni, pokoju dziecięcym czy gościnnym ważne jest, by wybierać kolory spokojne, najlepiej pastelowe. Mają one pozytywny, wyciszający wpływ na naszą psychikę. Pozwalają łatwiej osiągnąć spokój, równowagę i odprężenie.

Salon - Style dekoracji Jednak decydując się na kolor jasny, rezygnujmy raczej z białego – ewentualnie zestawmy go z innym odcieniem – gdyż jest on w pewien sposób zarezerwowany dla urzędów i instytucji państwowych. Natomiast w kuchni, przedpokoju, łazience, a nawet w salonie możemy pozwolić sobie na nieco odważniejsze kompozycje kolorów.

Tu idealnie pasują barwy żywe, nasycone, wręcz jaskrawe. Ale jeśli są bardzo szokujące, wówczas lepiej jest zestawić je z elementami o spokojnej barwie. Taka kolorystyka pobudzi nasz organizm do życia, naładuje nas pozytywną energią i sprawi niesamowite wrażenie wizualne.

Dodaj komentarz
Nick Komentarz

Dodaj

Co może być ciekawym rozwiązaniem do dekoracji naszego mieszkania? Wszystko zależy od tego co chcemy udekorować - czy to będzie sypialnia, łazienka, kuchnia, czy może salon.

1. Sypialnia. Obecnie modne są same meble, które podkreślają większość uroku. To co warto dorzucić to obrazy lub wymalowane elementy graficzne. Są one dostępne jako szablony, które możecie dostać właściwie wszędzie. Zamawiacie, - przyklejacie do ściany - malujecie - odklejacie i gotowe.
2. Łazienka. Najważniejsze dla łazienki jest oświetlenie. Dzięki niemu można zdziałać cuda. Warto pamiętać, że często te pomieszczenia nie mają okien (mieszkania w blokach) przez co warto wybrać ciekawe i duże lustro - powiększy nieco pomieszczenie.
3. Kuchnia. Nic w kuchni nie przykuwa uwagi tak jak sprzęt AGD - obszyty w wyświetlacze, elektronikę. Do tego wystarczy jedynie ciekawy wzór płytek i gotowe.
4. Salon. Nie da się tego pomieszczenia omówić w dwóch słowach więc zapraszam wszystkich na stronę: http://czterykaty.pl/czterykaty/0,57597.html - znajdziecie tam ciekawe galerie i inne wskazówki pomocne przy pracach wykończeniowych.