Salon i pokoje Gabinet - Dekoracja

O jakie miejsca zadbać najbardziej

Salon jest miejscem, który ma spełnić różnorodne funkcje. Jeśli salon ma niewielkie rozmiary musimy zastosować przejrzystą i klarowną kompozycję przestrzeni. Należy pamiętać, że salon pełni jednocześnie funkcję pokoju wypoczynkowego, telewizyjnego, jadalni, miejsca do pracy, a bywa, że staje się sypialnią.

Połączenie tak wielu funkcji nie jest sprawą łatwą, ale nie niemożliwą. Przede wszystkim zacznijmy od kolorystyki. Ściany w niewielkim salonie powinny być w jasnych i pastelowych barwach. Ciemne powodują, że pomieszczenie optycznie staje się mniejsze.

Balkon - Funkcjonalność Okna pozostawmy odsłonięte, aby naturalne światło miało swobodny dostęp do mieszkania. Z tego powodu też nie wieszajmy firanek, raczej poprzestańmy na lekkich zasłonach i żaluzjach, które w razie potrzeby zasłonią widok za oknem. Świetnym pomysłem na umeblowanie salonu jest zamówienie mebli na wymiar.

Pozwoli to zaoszczędzić cenną przestrzeń, ale jednocześnie jest droższe niż standardowe kupienie mebli w sklepie. Z powodu niewielkiej przestrzeni świetnie sprawdza się stół rozkładany. W miarę potrzeby można go dostosować do liczby osób znajdujących się w pomieszczeniu. Różne funkcje salonu można zaznaczać kolorami ścian i fakturą podług. Najpiękniej w takim miejscu wygląda podłoga z jasnego, naturalnego drewna. Jednocześnie trzeba pamiętać, by nie było to drewno zbyt miękkie.

W salonie przebywa z reguły wiele osób i często zaprasza się gości, wiec podłoga powinna być trwała.

Dodaj komentarz
Nick Komentarz

Dodaj

Co może być ciekawym rozwiązaniem do dekoracji naszego mieszkania? Wszystko zależy od tego co chcemy udekorować - czy to będzie sypialnia, łazienka, kuchnia, czy może salon.

1. Sypialnia. Obecnie modne są same meble, które podkreślają większość uroku. To co warto dorzucić to obrazy lub wymalowane elementy graficzne. Są one dostępne jako szablony, które możecie dostać właściwie wszędzie. Zamawiacie, - przyklejacie do ściany - malujecie - odklejacie i gotowe.
2. Łazienka. Najważniejsze dla łazienki jest oświetlenie. Dzięki niemu można zdziałać cuda. Warto pamiętać, że często te pomieszczenia nie mają okien (mieszkania w blokach) przez co warto wybrać ciekawe i duże lustro - powiększy nieco pomieszczenie.
3. Kuchnia. Nic w kuchni nie przykuwa uwagi tak jak sprzęt AGD - obszyty w wyświetlacze, elektronikę. Do tego wystarczy jedynie ciekawy wzór płytek i gotowe.
4. Salon. Nie da się tego pomieszczenia omówić w dwóch słowach więc zapraszam wszystkich na stronę: http://czterykaty.pl/czterykaty/0,57597.html - znajdziecie tam ciekawe galerie i inne wskazówki pomocne przy pracach wykończeniowych.