Przestrzeń Studio - Dekorator

Jak wielkość mieszkania ma się na samopoczucie

Ową zależność jako pierwsi zauważyli psycholodzy i psychiatrzy. Badali oni zachowanie pacjentów w szpitalach i zauważyli, że przestrzeń wpływa na szybkość powrotu pacjentów do zdrowia. Te zależności zbadano później u ludzi zdrowych. Na podstawie badań można stwierdzić, że są miejsca, w których ludzie czują się blisko siebie, dążą do integracji i wspólnotowego przeżywania.

Są i takie, które źle działają na podświadomość, sprawiają, że ludzie zachowują się apatycznie i brak w nich radości życia. Jakie czynniki sprawiają, że przestrzeń jest przyjazna człowiekowi, czyli dospołeczna? Przede wszystkim są to miejsca przytulne, niewielkie, dające możliwość odseparowania się i schronienia. Taka przestrzeń pozwala jednocześnie na intymność, rozmowy międzyludzkie w niewielkim gronie, spokój i bezpieczeństwo. Dlaczego czujemy się niepewni i zagubieni nawet w najbardziej luksusowo urządzonym pokoju hotelowym? Oto dlatego, że przestrzeń jest nam obca, nieprzyjazna,

Sypialnia - Wizualizacja Wszystko tu jest uporządkowane, ale według schematu, którego nie znamy i nie rozumiemy. Wiele osób, wozi ze sobą w podróże służbowe jakieś przedmioty, które przypominają dom, są bliskie i znajome. Jeśli takie przedmioty rozmieścimy w wynajmowanym pokoju zyska on zupełnie innych charakter. Nad odpowiednim urządzeniem przestrzeni zaczęto się zastanawiać dopiero wtedy, kiedy zauważono, że ma to bezpośredni wpływ na psychikę ludzi.

Dodaj komentarz
Nick Komentarz

Dodaj

Co może być ciekawym rozwiązaniem do dekoracji naszego mieszkania? Wszystko zależy od tego co chcemy udekorować - czy to będzie sypialnia, łazienka, kuchnia, czy może salon.

1. Sypialnia. Obecnie modne są same meble, które podkreślają większość uroku. To co warto dorzucić to obrazy lub wymalowane elementy graficzne. Są one dostępne jako szablony, które możecie dostać właściwie wszędzie. Zamawiacie, - przyklejacie do ściany - malujecie - odklejacie i gotowe.
2. Łazienka. Najważniejsze dla łazienki jest oświetlenie. Dzięki niemu można zdziałać cuda. Warto pamiętać, że często te pomieszczenia nie mają okien (mieszkania w blokach) przez co warto wybrać ciekawe i duże lustro - powiększy nieco pomieszczenie.
3. Kuchnia. Nic w kuchni nie przykuwa uwagi tak jak sprzęt AGD - obszyty w wyświetlacze, elektronikę. Do tego wystarczy jedynie ciekawy wzór płytek i gotowe.
4. Salon. Nie da się tego pomieszczenia omówić w dwóch słowach więc zapraszam wszystkich na stronę: http://czterykaty.pl/czterykaty/0,57597.html - znajdziecie tam ciekawe galerie i inne wskazówki pomocne przy pracach wykończeniowych.