Przedszkolak Taras - Wystrój

Jak dogodzić młodemu człowiekowi?

Wyposażenie pokoju przedszkolaka jest już zupełnie. Dobrze, by pomieszczenie było podzielone na część wypoczynkową i przeznaczoną do zabawy. Kiedy pokój dziecinny zajmuje tylko jeden maluch wszystkie elementy możemy dostosować do jego gustów i potrzeb. Trudniej jest, kiedy pokój jest przeznaczony dla dwojga dzieci.

W tym wypadku trzeba tak podzielić przestrzeń, by każde z dzieci miało miejsce przeznaczone tylko dla siebie. Pokój można przedzielić np. ażurową półką lub niskim regałem. Jeśli nie mamy takich możliwości wystarczy inna kolorystyka ścian, lub inny element różnicujący. W części wypoczynkowej niezbędnym elementem jest łóżko z odpowiednim materacem Dla dwójki urwisów możemy kupić łóżko piętrowe. Jest to dla nich wielka frajda. Inne łózko kupimy dla dorastającej panienki, inne dla chłopca.

Klatka schodowa - Dekorator Dziewczynki lubią łoża z baldachimem, chłopcy preferują trochę inny styl. Przedszkolak musi mieć już własne biurko do pracy. Im wcześniej przyzwyczaimy dziecko do tego, by zachowywało tam porządek, tym lepiej to wróży dla przyszłej szkolnej „kariery” naszego malucha. Dziecko w wieku 5 - 7 lat jest już na tyle duże, by mieć ważny wpływ na wybór kolorystyki ścian lub wykładziny.

Możemy mu delikatnie podpowiadać, ale też sprawmy, by dziecko czuło się współodpowiedzialne za swój pokój. Niech czuje, że to miejsce należy do niego.

Dodaj komentarz
Nick Komentarz

Dodaj

Co może być ciekawym rozwiązaniem do dekoracji naszego mieszkania? Wszystko zależy od tego co chcemy udekorować - czy to będzie sypialnia, łazienka, kuchnia, czy może salon.

1. Sypialnia. Obecnie modne są same meble, które podkreślają większość uroku. To co warto dorzucić to obrazy lub wymalowane elementy graficzne. Są one dostępne jako szablony, które możecie dostać właściwie wszędzie. Zamawiacie, - przyklejacie do ściany - malujecie - odklejacie i gotowe.
2. Łazienka. Najważniejsze dla łazienki jest oświetlenie. Dzięki niemu można zdziałać cuda. Warto pamiętać, że często te pomieszczenia nie mają okien (mieszkania w blokach) przez co warto wybrać ciekawe i duże lustro - powiększy nieco pomieszczenie.
3. Kuchnia. Nic w kuchni nie przykuwa uwagi tak jak sprzęt AGD - obszyty w wyświetlacze, elektronikę. Do tego wystarczy jedynie ciekawy wzór płytek i gotowe.
4. Salon. Nie da się tego pomieszczenia omówić w dwóch słowach więc zapraszam wszystkich na stronę: http://czterykaty.pl/czterykaty/0,57597.html - znajdziecie tam ciekawe galerie i inne wskazówki pomocne przy pracach wykończeniowych.