Połączenie styli Pokój kąpielowy - Architektura

Style można łączyć ze sobą

Mieszkanie można urządzać w stylu eklektycznym, czyli łącząc bardzo różne elementy z różnych stylów. Często wydaje się nam, że połączenie nowego ze starym nie jest najlepszym rozwiązaniem. Nic bardziej mylnego.

Czasami uzyskujemy połączenia, które mogą nas zadziwić, w pozytywnym zresztą sensie. Jeśli urządzamy mieszkanie wykorzystując jedynie stare meble, może się okazać, że jest ono zbyt przytłaczające. Wrażenie mieszkania w muzeum niezbyt dobrze wpływa na ogólne samopoczucie. Podobnie jest, kiedy urządzamy dom w stylu minimalistycznym, ograniczając ilość mebli i kupując tylko najpotrzebniejsze, aby uzyskać wielką przestrzeń.

Garderoba - Metody wykończeń Pojawia się wrażenie chłodu, które nie wszystkim może odpowiadać. Najlepiej wykorzystywać meble i uzupełniające drobiazgi z różnych stylów. W każdym mieszkaniu, najczęściej powinien znaleźć się mebel dominujący, najważniejszy, najbardziej reprezentacyjny, z którym są związane jakieś ciekawe historie.

Może to być np. stary kredens, szafa z rodzinnych zbiorów, stolik lub cokolwiek innego, co sprawia, że nasze mieszkanie nabiera charakteru i indywidualności. Zwolennicy nowoczesności mogą kupić jakiś szczególnie ciekawy dizajnerski mebel, który może być dość drogi, ale warto na niego wydać pieniądze, bo stanowi element wyposażenia, do którego dobieramy inne meble. Taki mebel nie musi zresztą pochodzić od znanego projektanta.

Dodaj komentarz
Nick Komentarz

Dodaj

Co może być ciekawym rozwiązaniem do dekoracji naszego mieszkania? Wszystko zależy od tego co chcemy udekorować - czy to będzie sypialnia, łazienka, kuchnia, czy może salon.

1. Sypialnia. Obecnie modne są same meble, które podkreślają większość uroku. To co warto dorzucić to obrazy lub wymalowane elementy graficzne. Są one dostępne jako szablony, które możecie dostać właściwie wszędzie. Zamawiacie, - przyklejacie do ściany - malujecie - odklejacie i gotowe.
2. Łazienka. Najważniejsze dla łazienki jest oświetlenie. Dzięki niemu można zdziałać cuda. Warto pamiętać, że często te pomieszczenia nie mają okien (mieszkania w blokach) przez co warto wybrać ciekawe i duże lustro - powiększy nieco pomieszczenie.
3. Kuchnia. Nic w kuchni nie przykuwa uwagi tak jak sprzęt AGD - obszyty w wyświetlacze, elektronikę. Do tego wystarczy jedynie ciekawy wzór płytek i gotowe.
4. Salon. Nie da się tego pomieszczenia omówić w dwóch słowach więc zapraszam wszystkich na stronę: http://czterykaty.pl/czterykaty/0,57597.html - znajdziecie tam ciekawe galerie i inne wskazówki pomocne przy pracach wykończeniowych.