Pokój dzienny Klatka schodowa - Funkcjonalność

Tego nie możesz zepsuć nigdy

Najczęściej zależy nam na tym, aby to pokój dzienny, czyli ten gościnny był miejscem, który prezentuje się nienagannie. Chodzi o to, że jest to miejsce, w którym przyjmujemy różnych ludzi: znajomych, przyjaciół, krewnych, akwizytorów. Mówi się, że dom jest wizytówką każdej gospodyni.

Pierwszą zasadą jest to, aby utrzymywać dom w takim stanie, byśmy nigdy nie wstydzili się przyjąć w nim niezapowiedzianych gości. Oczywiście bałagan, który robi się na bieżąco ze względu na prace domowe czyli rozłożony odkurzacz, wiaderko z wodą, pogniecione nakrycie, ponieważ ktoś na nim przed chwilą siedział nie należy do tych estetycznych wykroczeń.

Balkon - Dekoracja Liczy się to, aby wszystko było zadbane, a dodatki raczej ładnie ułożone. Stos książek, paragonów, reklamówek na komodzie na pewno nie prezentuje się dobrze. Pamiętajmy zatem, aby wszystko miało swoje miejsce. Pokój dzienny powinien być dobrze oświetlony. Jeśli nie mamy takiej opcji, ponieważ okno nie wybiega na południe, zadbajmy, aby wnętrze było jasne oraz aby żyrandol dobrze oświetlał wnętrze kiedy np. odwiedzi nas osoba, która będzie miała problemy ze wzrokiem.

Salon musi służyć głównie nam, ale warto mieć na uwadze dobro odwiedzających nas. Na pewno zależy nam na tym, aby dobrze się u nas czuli. Należy dekorować go według własnych przekonań. Najważniejsze jest to, aby zawsze był gotowy na przyjęcie gości.

Dodaj komentarz
Nick Komentarz

Dodaj

Co może być ciekawym rozwiązaniem do dekoracji naszego mieszkania? Wszystko zależy od tego co chcemy udekorować - czy to będzie sypialnia, łazienka, kuchnia, czy może salon.

1. Sypialnia. Obecnie modne są same meble, które podkreślają większość uroku. To co warto dorzucić to obrazy lub wymalowane elementy graficzne. Są one dostępne jako szablony, które możecie dostać właściwie wszędzie. Zamawiacie, - przyklejacie do ściany - malujecie - odklejacie i gotowe.
2. Łazienka. Najważniejsze dla łazienki jest oświetlenie. Dzięki niemu można zdziałać cuda. Warto pamiętać, że często te pomieszczenia nie mają okien (mieszkania w blokach) przez co warto wybrać ciekawe i duże lustro - powiększy nieco pomieszczenie.
3. Kuchnia. Nic w kuchni nie przykuwa uwagi tak jak sprzęt AGD - obszyty w wyświetlacze, elektronikę. Do tego wystarczy jedynie ciekawy wzór płytek i gotowe.
4. Salon. Nie da się tego pomieszczenia omówić w dwóch słowach więc zapraszam wszystkich na stronę: http://czterykaty.pl/czterykaty/0,57597.html - znajdziecie tam ciekawe galerie i inne wskazówki pomocne przy pracach wykończeniowych.