Pokoik dla każdego Sypialnia - Architektura

Czasem już brak pomysłów

Wszystkie pomieszczenia w domu powinny być zagospodarowane w odpowiedni i przemyślany sposób. Każde z nich potrzebuje innego podejścia, gdyż jest przeznaczone dla innego lokatora i może pełnić odmienne funkcje. Dużej uwagi i praktycznego podejścia wymaga aranżacja pokoju dziecięcego.

Dawniej w zasadzie istniała jedna niepisana zasada – dla dziewczynki przygotowywano pokój w kolorystyce różu, natomiast dla chłopczyka – w kolorze niebieskim. Obecnie stawia się akcent raczej na aspekcie funkcjonalnym pokoiku.

Toaleta - Funkcjonalność Oczywiście dziecko musi czuć się w nim bezpiecznie, co wymaga użyciu wielu kolorów i różnych motywów zwierzęcych czy bajkowych. Poza tym jednak małe dziecko nie ma takich potrzeb, by posiadać własną szafę czy biurko. Warto więc zrezygnować z mebli nieprzydatnych w danym momencie. Lepiej jest dokupować je regularnie, z biegiem czasu, wtedy, gdy naprawdę pojawia się na nie potrzeba.

Można wtedy uwzględnić nawet zdanie dziecka. Do tego czasu w zasadzie wystarczy łóżeczko, kącik do przewijania, jakaś niewielka półka na ubrania i potrzebne akcesoria dziecięce oraz miejsce do pierwszych zabaw. Warto pamiętać o tym, by w sposób ciekawy zapełnić ściany, na przykład kolorowymi rysunkami, tapetami czy innymi ozdobami. Pokój musi pobudzać dziecięcą wyobraźnię i sprawiać, że będzie się ono czuło bezpiecznie.

Dodaj komentarz
Nick Komentarz

Dodaj

Co może być ciekawym rozwiązaniem do dekoracji naszego mieszkania? Wszystko zależy od tego co chcemy udekorować - czy to będzie sypialnia, łazienka, kuchnia, czy może salon.

1. Sypialnia. Obecnie modne są same meble, które podkreślają większość uroku. To co warto dorzucić to obrazy lub wymalowane elementy graficzne. Są one dostępne jako szablony, które możecie dostać właściwie wszędzie. Zamawiacie, - przyklejacie do ściany - malujecie - odklejacie i gotowe.
2. Łazienka. Najważniejsze dla łazienki jest oświetlenie. Dzięki niemu można zdziałać cuda. Warto pamiętać, że często te pomieszczenia nie mają okien (mieszkania w blokach) przez co warto wybrać ciekawe i duże lustro - powiększy nieco pomieszczenie.
3. Kuchnia. Nic w kuchni nie przykuwa uwagi tak jak sprzęt AGD - obszyty w wyświetlacze, elektronikę. Do tego wystarczy jedynie ciekawy wzór płytek i gotowe.
4. Salon. Nie da się tego pomieszczenia omówić w dwóch słowach więc zapraszam wszystkich na stronę: http://czterykaty.pl/czterykaty/0,57597.html - znajdziecie tam ciekawe galerie i inne wskazówki pomocne przy pracach wykończeniowych.