Płytki Poddasze - Oświetlenie

Może coś innego niż płytki?

Jeśli jesteśmy fanami wnętrz wykończonych korkiem drewnianym to będziemy na pewno usatysfakcjonowani oferta jaka przedstawiają nam sklepy z wyposażeniem wnętrz. Obecnie na rynku możemy dostać aż kilkadziesiąt rodzajów płytek, których powierzchnia jest pokryta dekoracyjnym korkiem.

Płytki te dostępne są w zróżnicowanych fakturach i kolorystyce. Możemy kupi płytki, które mają nałożoną warstwę wosku, są polakierowane lub pomalowane farbami. Spód takich płytek składa się zazwyczaj z aglomeratu z mielonego korka. Poprzez pomalowanie powierzchni płytki z korka farbą staje się ona odporna na działanie wody. Dzięki temu możemy myć i czyścic takie płytki za pomocą wody.

Mieszkanie - Podłogi Nie jest jednak zalecane kładzenie płytek z korka drewnianego w pomieszczeniach, które są w sposób stały narażone na działanie wilgoci. Odradza się kładzenie płytek korkowych w łazienkach, w pobliżu kranu lub prysznica. Zazwyczaj płytki korkowe spotykane są jako kwadraty o wymiarach trzydzieści na trzydzieści centymetrów lub prostokąty o wymiarach trzydzieści na sześćdziesiąt centymetrów.

Grubość przeciętnej płytki korkowej wynosi około trzech milimetrów. Podłożę do jakiego będą mocowane płytki z drewna korkowego powinno być czyste, równe, gładkie i suche. Wszystkie rysy i zadrapania jakie występują na ścianie powinny być wyrównane za pomocą masy szpachlowej.

Dodaj komentarz
Nick Komentarz

Dodaj

Co może być ciekawym rozwiązaniem do dekoracji naszego mieszkania? Wszystko zależy od tego co chcemy udekorować - czy to będzie sypialnia, łazienka, kuchnia, czy może salon.

1. Sypialnia. Obecnie modne są same meble, które podkreślają większość uroku. To co warto dorzucić to obrazy lub wymalowane elementy graficzne. Są one dostępne jako szablony, które możecie dostać właściwie wszędzie. Zamawiacie, - przyklejacie do ściany - malujecie - odklejacie i gotowe.
2. Łazienka. Najważniejsze dla łazienki jest oświetlenie. Dzięki niemu można zdziałać cuda. Warto pamiętać, że często te pomieszczenia nie mają okien (mieszkania w blokach) przez co warto wybrać ciekawe i duże lustro - powiększy nieco pomieszczenie.
3. Kuchnia. Nic w kuchni nie przykuwa uwagi tak jak sprzęt AGD - obszyty w wyświetlacze, elektronikę. Do tego wystarczy jedynie ciekawy wzór płytek i gotowe.
4. Salon. Nie da się tego pomieszczenia omówić w dwóch słowach więc zapraszam wszystkich na stronę: http://czterykaty.pl/czterykaty/0,57597.html - znajdziecie tam ciekawe galerie i inne wskazówki pomocne przy pracach wykończeniowych.