Parkiet Dom - Projekt

Jakie chcesz mieć podłogi?

W fachowym nazewnictwie parkietem nazywamy deszczułkę posadzkową litą. Zazwyczaj parkiet drewniany jest robiony z desek drzewa dębowego, bukowego, jesionowego czy brzozowego. W dalszej kolejności deski są odpowiednio prze strugane, wyprofilowane i wysuszone.

Zazwyczaj grubość klepki parkietowej wynosi około dwadzieścia dwa milimetry. Deseczki są montowane na zasadzie pióro wpuście. Są one przyklejane lub przybijane. Jeśli chcemy położyć parkiet w swoim domu, to możemy zrobić to na tak zwanym gołym betonie lub na starej podłodze.

Loft - Podłogi Po ułożeniu desek i odpowiednim przeschnięciu możemy przeszlifować drobnoziarnistym papierem ściernym. Kolejną czynnością jest prze szpachlowanie i ponowne szlifowanie podłogi. Po tych czynnościach można przystąpić do malowania parkietu. Możemy to zrobić lakierem lub specjalnym olejem przeznaczonym do konserwacji podłóg drewnianych. Niezmiernie od wielu lat mimo stale rosnącej popularności na podłogi wykonane z paneli drewnianych parkiet uosabia elegancję i posiada swoistą renomę. Kładąc parkiet na podłodze uzyskujemy niezwykle klimatyczne wnętrze.

Decydując się na podłogę parkietową powinniśmy mieć świadomość, że koszty wykonania takiej podłogi nie będą należały do małych, ale efekt na pewno będzie wspaniały i zaspokoi całkowicie nasze poczucie elegancji i estetyki.

Dodaj komentarz
Nick Komentarz

Dodaj

Co może być ciekawym rozwiązaniem do dekoracji naszego mieszkania? Wszystko zależy od tego co chcemy udekorować - czy to będzie sypialnia, łazienka, kuchnia, czy może salon.

1. Sypialnia. Obecnie modne są same meble, które podkreślają większość uroku. To co warto dorzucić to obrazy lub wymalowane elementy graficzne. Są one dostępne jako szablony, które możecie dostać właściwie wszędzie. Zamawiacie, - przyklejacie do ściany - malujecie - odklejacie i gotowe.
2. Łazienka. Najważniejsze dla łazienki jest oświetlenie. Dzięki niemu można zdziałać cuda. Warto pamiętać, że często te pomieszczenia nie mają okien (mieszkania w blokach) przez co warto wybrać ciekawe i duże lustro - powiększy nieco pomieszczenie.
3. Kuchnia. Nic w kuchni nie przykuwa uwagi tak jak sprzęt AGD - obszyty w wyświetlacze, elektronikę. Do tego wystarczy jedynie ciekawy wzór płytek i gotowe.
4. Salon. Nie da się tego pomieszczenia omówić w dwóch słowach więc zapraszam wszystkich na stronę: http://czterykaty.pl/czterykaty/0,57597.html - znajdziecie tam ciekawe galerie i inne wskazówki pomocne przy pracach wykończeniowych.