Panele w domu Toaleta - Dekorator

Sztuczne, ale tanie - weźmiesz?

Panele podłogowe można podzielić na klasy ścieralności, które mówią o tym jakie może być natężenie ruchu w pomieszczeniu w którym podłoga jest wyłożona panelami. Dzięki klasom ścieralności na jakie podzielone są panele możemy wybrać produkt, który będzie dla nas odpowiedni.

Ze względu na klasy ścieralności panele można podzielić na domowe i kontraktowe, które używane są w pomieszczeniach użyteczności publicznej. Każdej klasie ścieralności jest przypisane określone natężenie ruchu jakie mogą wytrzymać panele. I tak na przykład podłogi laminowane o klasie ścieralności AC3 przeznaczone są do montażu w pomieszczeniach domowych o wysokim natężeniu ruchu i w pomieszczeniach użyteczności publicznej o niskim natężeniu ruchu.

Pokój - Sztuka dekoracji Klasa ścieralności AC4 odpowiada panelom, które mogą być układane w pomieszczeniach mieszkalnych o wysokim natężeniu ruchu oraz w pomieszczeniach użyteczności publicznej o średnim natężeniu ruchu takim jak sale konferencyjne, pokoje hotelowe. Wyróżnia się generalnie sześć klas ścieralności paneli.

Przed montażem paneli musimy pamiętać, że panele nie mogą być kładzione w pomieszczeniach w których poziom wilgotności przekracza siedemdziesiąt procent. Do takich pomieszczeń zaliczamy łazienki i sauny. Panele podłogowe najlepiej jest kłaść zgodnie z kierunkiem padania głównego źródła światła.

Dodaj komentarz
Nick Komentarz

Dodaj

Co może być ciekawym rozwiązaniem do dekoracji naszego mieszkania? Wszystko zależy od tego co chcemy udekorować - czy to będzie sypialnia, łazienka, kuchnia, czy może salon.

1. Sypialnia. Obecnie modne są same meble, które podkreślają większość uroku. To co warto dorzucić to obrazy lub wymalowane elementy graficzne. Są one dostępne jako szablony, które możecie dostać właściwie wszędzie. Zamawiacie, - przyklejacie do ściany - malujecie - odklejacie i gotowe.
2. Łazienka. Najważniejsze dla łazienki jest oświetlenie. Dzięki niemu można zdziałać cuda. Warto pamiętać, że często te pomieszczenia nie mają okien (mieszkania w blokach) przez co warto wybrać ciekawe i duże lustro - powiększy nieco pomieszczenie.
3. Kuchnia. Nic w kuchni nie przykuwa uwagi tak jak sprzęt AGD - obszyty w wyświetlacze, elektronikę. Do tego wystarczy jedynie ciekawy wzór płytek i gotowe.
4. Salon. Nie da się tego pomieszczenia omówić w dwóch słowach więc zapraszam wszystkich na stronę: http://czterykaty.pl/czterykaty/0,57597.html - znajdziecie tam ciekawe galerie i inne wskazówki pomocne przy pracach wykończeniowych.