Organizacja pracy Balkon - Wizualizacja

Jak dobrze zaplanować całe mieszkanie?

Jesteśmy w obcym mieszkaniu i chcemy się wykazać kulturą, wiec proponujemy gospodyni, że jej pomożemy w kuchni. Niestety, bardzo szybko okazuje się, że więcej z nami kłopotu niż pożytku. Dlaczego tak się dzieje?

Otóż każdy z nas ma inne przyzwyczajenia i inaczej urządza sobie mieszkanie. Jest to widoczne zwłaszcza w kuchni, którą pani domu urządza tak, by było jej wygodnie. Poważnym ryzykiem jest całkowite powierzenie projektowania kuchni projektantowi bez drobiazgowych z nimi konsultacji. Może bardzo szybko się okazać, że nawet w najpiękniej przygotowanej kuchni nie będziemy umieli się odnaleźć.

Jadalnia - Wystrój Ryzyko wzrasta, kiedy za urządzenie kuchni odpowiedzialny jest mężczyzna. Wszystko układa i przygotowuje zgodnie z logiką. Dodajmy, z męską logiką. To, co dla mężczyzny jest oczywiste dla kobiety może stać się problemem w codziennym użytkowaniu. Większość pań ma zakodowane pewne zachowania i zgodnie z nimi postępuje, działając instynktownie. Dla kobiet jest oczywiste, że nad zlewem powinna znajdować się suszarka, a półka z codziennymi garnkami powinna był na dole i najlepiej, by była wysuwania.

Dla mężczyzn nie jest to już takie jasne. Jeśli zatem zależy nam na urządzaniu domu, zgodnie z naszymi wyobrażeniami, musimy ściśle współpracować z projektantem i jasno dać mu wytyczne, czego oczekujemy, jakie są nasze preferencje.

Dodaj komentarz
Nick Komentarz

Dodaj

Co może być ciekawym rozwiązaniem do dekoracji naszego mieszkania? Wszystko zależy od tego co chcemy udekorować - czy to będzie sypialnia, łazienka, kuchnia, czy może salon.

1. Sypialnia. Obecnie modne są same meble, które podkreślają większość uroku. To co warto dorzucić to obrazy lub wymalowane elementy graficzne. Są one dostępne jako szablony, które możecie dostać właściwie wszędzie. Zamawiacie, - przyklejacie do ściany - malujecie - odklejacie i gotowe.
2. Łazienka. Najważniejsze dla łazienki jest oświetlenie. Dzięki niemu można zdziałać cuda. Warto pamiętać, że często te pomieszczenia nie mają okien (mieszkania w blokach) przez co warto wybrać ciekawe i duże lustro - powiększy nieco pomieszczenie.
3. Kuchnia. Nic w kuchni nie przykuwa uwagi tak jak sprzęt AGD - obszyty w wyświetlacze, elektronikę. Do tego wystarczy jedynie ciekawy wzór płytek i gotowe.
4. Salon. Nie da się tego pomieszczenia omówić w dwóch słowach więc zapraszam wszystkich na stronę: http://czterykaty.pl/czterykaty/0,57597.html - znajdziecie tam ciekawe galerie i inne wskazówki pomocne przy pracach wykończeniowych.