Odpowiednie oświetlenie Pokój kąpielowy - Style wystroju

Nie od dziś wiadomo, że światło czyni cuda

To, jak dobrze jest nasłonecznione mieszkanie ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie. Są osoby, które uwielbiają słoneczne pomieszczenia. Czują się w takich najlepiej. Pokoje, które cieszą się dobrym oświetleniem słonecznym to te, które posiadają okno skierowane na południe.

Jeśli jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami takiego pokoju dziennego, niewiele trzeba przykładać się, aby wnętrze zawsze prezentowało się dobrze w każdej barwie. Jeśli naprawdę jesteśmy wielkimi zwolennikami słońca możemy wstawić okno, które nie posiada przedziałów.

Loft - Kolorystyka Promienie nie są wtedy ograniczane. Jeśli posiadamy pokój z oknem na wschód, zachód albo, co gorsza, na północ takie okno jest wręcz obowiązkowe. Teoretycznie okno to nie powinno być niczym zasłaniane, ale w praktyce jednak jest różnie, ponieważ trzeba zagwarantować sobie nieco dyskrecji. Warto w takim pokoju wieszać bardzo cieniutkie firanki bądź zrezygnować z nich zupełnie na rzecz luźno zwisających jasnych, cieniutkich żaluzji, które wyglądają delikatnie i są ozdobą samą w sobie.

Malujmy takie pokoje na słoneczne kolory: intensywna żółć, soczysta pomarańcza. Meble w kolorze jasnego brązu są pożądane. Jeśli podłoga jest ciemna warto położyć na niej jasny dywan w ciepłym odcieniu. Jeśli chodzi o oświetlenie, ważne jest też to sztuczne. W nocy gwarantuje tajemniczy nastrój oraz relaksujący półmrok, który pozwala się odprężyć.

Dodaj komentarz
Nick Komentarz

Dodaj

Co może być ciekawym rozwiązaniem do dekoracji naszego mieszkania? Wszystko zależy od tego co chcemy udekorować - czy to będzie sypialnia, łazienka, kuchnia, czy może salon.

1. Sypialnia. Obecnie modne są same meble, które podkreślają większość uroku. To co warto dorzucić to obrazy lub wymalowane elementy graficzne. Są one dostępne jako szablony, które możecie dostać właściwie wszędzie. Zamawiacie, - przyklejacie do ściany - malujecie - odklejacie i gotowe.
2. Łazienka. Najważniejsze dla łazienki jest oświetlenie. Dzięki niemu można zdziałać cuda. Warto pamiętać, że często te pomieszczenia nie mają okien (mieszkania w blokach) przez co warto wybrać ciekawe i duże lustro - powiększy nieco pomieszczenie.
3. Kuchnia. Nic w kuchni nie przykuwa uwagi tak jak sprzęt AGD - obszyty w wyświetlacze, elektronikę. Do tego wystarczy jedynie ciekawy wzór płytek i gotowe.
4. Salon. Nie da się tego pomieszczenia omówić w dwóch słowach więc zapraszam wszystkich na stronę: http://czterykaty.pl/czterykaty/0,57597.html - znajdziecie tam ciekawe galerie i inne wskazówki pomocne przy pracach wykończeniowych.