Obrazy na ścianach Przedpokój - Wykorzystanie przestrzeni

Obrazy mogą pięknie wykończyć  wnętrze

Ciekawym elementem wpływającym na pozytywny wystrój wnętrza jest zawieszenie obrazów na ścianach. Obrazy, które możemy kupić w każdym sklepie z wyposażeniem wnętrz. Bardzo duży wybór obrazów znajdziemy także w tradycyjnych hipermarketach. Obrazy, które możemy powiesić na naszych ścianach w bardzo ciekawy sposób kształtują wnętrze szczególnie salonu lub przedpokoju.

W większości przypadków obrazy przedstawiają martwą naturę lub pejzaże. Bardzo ciekawym zabiegiem może być kupno obrazu namalowanego przez nie znanego artystę malarza. Być może okaże się, że po upływie jakiegoś czasu nasz artysta stanie się bardzo popularny, a my będziemy mieli w domu prawdziwe dzieło sztuki.

Pokój kąpielowy - Szkic Obrazy powinny harmonizować z wnętrzem. Powinniśmy zwracać baczną uwagę, aby w szczególności ramy obrazu zgrywały się kolorystycznie z wnętrzem w którym dany obraz jest powieszony. Ramy obrazu mogą być zrobione z drewna bądź mogą być metalowe. Dekoracja pokoju dziennego lub sypialni za pomocą obrazów powieszonych na ścianie może spowodować, że dany obraz jeśli nie jest w odpowiedni sposób dobrany do wnętrza zawładnie w bardzo niekorzystny sposób danym wnętrzem.

Powinniśmy przestrzegać kilku zasad jakie obowiązują przy tego rodzaju aranżacji wnętrz. Jeśli tego nie potrafimy to powinniśmy zdać się na pomoc fachowca.

Komentarze
  • DaVinci napisał/a:

    Chciałbym mieć chociaż jedno dzieło DaVinciego u siebie w domu :) Szkoda, że nie można już kupić takich dzieł, lub żyć w czasach kiedy oni tworzyli. Zleciłbym mu wtedy wiele takich malunków :)

Nick Komentarz

Dodaj

Co może być ciekawym rozwiązaniem do dekoracji naszego mieszkania? Wszystko zależy od tego co chcemy udekorować - czy to będzie sypialnia, łazienka, kuchnia, czy może salon.

1. Sypialnia. Obecnie modne są same meble, które podkreślają większość uroku. To co warto dorzucić to obrazy lub wymalowane elementy graficzne. Są one dostępne jako szablony, które możecie dostać właściwie wszędzie. Zamawiacie, - przyklejacie do ściany - malujecie - odklejacie i gotowe.
2. Łazienka. Najważniejsze dla łazienki jest oświetlenie. Dzięki niemu można zdziałać cuda. Warto pamiętać, że często te pomieszczenia nie mają okien (mieszkania w blokach) przez co warto wybrać ciekawe i duże lustro - powiększy nieco pomieszczenie.
3. Kuchnia. Nic w kuchni nie przykuwa uwagi tak jak sprzęt AGD - obszyty w wyświetlacze, elektronikę. Do tego wystarczy jedynie ciekawy wzór płytek i gotowe.
4. Salon. Nie da się tego pomieszczenia omówić w dwóch słowach więc zapraszam wszystkich na stronę: http://czterykaty.pl/czterykaty/0,57597.html - znajdziecie tam ciekawe galerie i inne wskazówki pomocne przy pracach wykończeniowych.