Niemowlak i łózko Dom - Kolorystyka

Dla niemowlaka - tylko na jakiś czas

Każde dziecko powinno mieć własne miejsce w domu. Najlepiej, kiedy dziecko posiada własny pokój już od chwili narodzin. Pokój dla niemowlaka różni się na pewno od pokoju, który jest przeznaczony dla przedszkolaka.

Trzeba go tak urządzać, by co kilka lat można dokonywać zmian, ale takich, które nie doprowadzą nas do ruiny. Zacznijmy od ścian. Maleńkie dziecko, kiedy tylko zacznie tylko rozglądać się po świecie, będzie dokonywać wnikliwej obserwacji rzeczywistości, która go otacza. Na ścianach powinny być motywy przyjemne, przyjazne, miękkie, pastelowe. Dziecko inaczej postrzega rzeczywistość.

Pokój dzienny - Szkic Mocne, nieregularne kształty mogą go męczyć, a nawet przerażać. Wprowadźmy więc wzory kwiatowe, zwierzęce w delikatnych kolorach. Niemowlak najwięcej czasu spędza we własnym łóżeczku. Ważne by było ono bezpieczne i wygodne. Dziecko nie może wypaść z łóżeczka, zwracajmy tez uwagę na szczebelki, by główka dziecka nie mogła tam utknąć. W dość szybkim czasie dziecko zacznie się przemieszczać.

Doskonałym elementem wyposażenia pokoju niemowlaka jest kojec, w którym możemy umieścić dziecko dla jego bezpieczeństwa, gdzie może się swobodnie bawić. Pokój powinien być wyłożony miękką naturalną wykładziną. Mebelki powinny być bardzo stabilne, bo maluch musi być całkowicie bezpieczny. Pamiętajmy o zabezpieczeniu wszystkich kontaktów i innych niebezpiecznych elementów.

Dodaj komentarz
Nick Komentarz

Dodaj

Co może być ciekawym rozwiązaniem do dekoracji naszego mieszkania? Wszystko zależy od tego co chcemy udekorować - czy to będzie sypialnia, łazienka, kuchnia, czy może salon.

1. Sypialnia. Obecnie modne są same meble, które podkreślają większość uroku. To co warto dorzucić to obrazy lub wymalowane elementy graficzne. Są one dostępne jako szablony, które możecie dostać właściwie wszędzie. Zamawiacie, - przyklejacie do ściany - malujecie - odklejacie i gotowe.
2. Łazienka. Najważniejsze dla łazienki jest oświetlenie. Dzięki niemu można zdziałać cuda. Warto pamiętać, że często te pomieszczenia nie mają okien (mieszkania w blokach) przez co warto wybrać ciekawe i duże lustro - powiększy nieco pomieszczenie.
3. Kuchnia. Nic w kuchni nie przykuwa uwagi tak jak sprzęt AGD - obszyty w wyświetlacze, elektronikę. Do tego wystarczy jedynie ciekawy wzór płytek i gotowe.
4. Salon. Nie da się tego pomieszczenia omówić w dwóch słowach więc zapraszam wszystkich na stronę: http://czterykaty.pl/czterykaty/0,57597.html - znajdziecie tam ciekawe galerie i inne wskazówki pomocne przy pracach wykończeniowych.