Nastrój w domu Dom - Funkcjonalność

Dbaj o najmniejsze szczegóły

Są pewne elementy w wystroju, które sprawiają, że dane miejsce jest przyjazne człowiekowi, że czuje się w nim dobrze i nie ma ochoty z niego wychodzić. Do takich czynników należą miedzy innymi: barwa, wielkość, kształt. Z reguły lubimy niewielkie pokoje o niskim suficie, w których dominują barwy jasne i ciepłe. Jeśli malujemy ściany na kolor agresywny, czyli używamy czerwieni, mocnych zieleni i fioletów cały czas czujemy się poddenerwowani. Przełamane beże, pastele, delikatne barwy sprawiają, że mamy ochotę zatrzymać się i wyciszyć. Bardzo dobrze wtedy działają mocniejsze akcenty kolorystyczne, np. firan, obić mebli, obrazy, poduszki. Przestrzeń domu powinna być naszym azylem i miejscem, gdzie czujemy się bezpiecznie.

Powinniśmy odchodzić od skrajności. Jeśli pomieszczenie jest skrajnie uporządkowane, wręcz sterylnie czyste, mamy wrażenie jakbyśmy byli w laboratorium chemicznym, a nie w pomieszczeniu mieszkalnym. Niedobrze też jest, gdy panuje tam totalny chaos i bałagan. Czujemy się wtedy niepewnie, nie wiemy jak się poruszać. Organizacja przestrzeni domowej zależy od cech charakteru danego właściciela, jednocześnie urządzenie mieszkania wpływa na to, jak będziemy się zachowywali.

Kuchnia - Sztuka dekoracji Zależność jest zatem dwustronna. Warto też dodać, że urządzanie domu czy mieszkania zależy również w dużej mierze od kultury w jakiej się wychowaliśmy. Pewne rzeczy są nam bliskie i podobny typ będziemy preferowali w dorosłym życiu.

Dodaj komentarz
Nick Komentarz

Dodaj

Co może być ciekawym rozwiązaniem do dekoracji naszego mieszkania? Wszystko zależy od tego co chcemy udekorować - czy to będzie sypialnia, łazienka, kuchnia, czy może salon.

1. Sypialnia. Obecnie modne są same meble, które podkreślają większość uroku. To co warto dorzucić to obrazy lub wymalowane elementy graficzne. Są one dostępne jako szablony, które możecie dostać właściwie wszędzie. Zamawiacie, - przyklejacie do ściany - malujecie - odklejacie i gotowe.
2. Łazienka. Najważniejsze dla łazienki jest oświetlenie. Dzięki niemu można zdziałać cuda. Warto pamiętać, że często te pomieszczenia nie mają okien (mieszkania w blokach) przez co warto wybrać ciekawe i duże lustro - powiększy nieco pomieszczenie.
3. Kuchnia. Nic w kuchni nie przykuwa uwagi tak jak sprzęt AGD - obszyty w wyświetlacze, elektronikę. Do tego wystarczy jedynie ciekawy wzór płytek i gotowe.
4. Salon. Nie da się tego pomieszczenia omówić w dwóch słowach więc zapraszam wszystkich na stronę: http://czterykaty.pl/czterykaty/0,57597.html - znajdziecie tam ciekawe galerie i inne wskazówki pomocne przy pracach wykończeniowych.