Nastolatek Klatka schodowa - Style wystroju

Coś dla nastolatka - jak i gdzie?

Nastolatek, który wkracza w czas buntu, jest bardzo trudnym partnerem do wszelkich rozmów, bo zupełnie inaczej postrzega rzeczywistość. Musimy się pogodzić z tym, że urządzając swój pokój jednocześnie daje wyraz swojej osobowości i pokazuje dorosłym, że ma zupełnie inne poglądy niż oni.

Należy mu na to pozwolić i liczyć się przy urządzaniu pokoju z jego zdaniem. Są jednak meble, przy wyborze których powinniśmy dorzucić swoje „trzy grosze”. Myślę przede wszystkim o łóżku i biurku. Łóżko powinno mieć bardzo dobry materac, bo nastolatek kształtuje w tym czasie swój kręgosłup.

Balkon - Style dekoracji Podobnie jest z biurkiem, przy którym spędza bardzo dużo czasu, jeśli nie przy odrabianiu lekcji, to korzystając z komputera. Wysokość blatu biurka i krzesło powinny być dostosowane do wzrostu nastolatka. Potrzeba sporo pólek na książki, hobbystyczne kolekcje, płyty, różne drobiazgi, które się wtedy z pasją gromadzi. Pozostałą aranżację pokoju pozostawmy dziecku i za bardzo nie wtrącajmy się w szczegóły.

Pokój to jego azyl, miejsce, które należy tylko do niego. Jeśli nakleja plakaty na ściany, które niedawno odnowiliśmy, to dobrze, niech to robi. W końcu my w tym pokoju nie spędzamy czasu. Nastolatek ma bardzo rozwinięte poczucie prywatności, dlatego nie wchodźmy do jego pokoju, nie wtrącajmy się w ustawienie mebli. Pokój należy do naszego dziecka. Pozwólmy mu na odrobinę intymności.

Dodaj komentarz
Nick Komentarz

Dodaj

Co może być ciekawym rozwiązaniem do dekoracji naszego mieszkania? Wszystko zależy od tego co chcemy udekorować - czy to będzie sypialnia, łazienka, kuchnia, czy może salon.

1. Sypialnia. Obecnie modne są same meble, które podkreślają większość uroku. To co warto dorzucić to obrazy lub wymalowane elementy graficzne. Są one dostępne jako szablony, które możecie dostać właściwie wszędzie. Zamawiacie, - przyklejacie do ściany - malujecie - odklejacie i gotowe.
2. Łazienka. Najważniejsze dla łazienki jest oświetlenie. Dzięki niemu można zdziałać cuda. Warto pamiętać, że często te pomieszczenia nie mają okien (mieszkania w blokach) przez co warto wybrać ciekawe i duże lustro - powiększy nieco pomieszczenie.
3. Kuchnia. Nic w kuchni nie przykuwa uwagi tak jak sprzęt AGD - obszyty w wyświetlacze, elektronikę. Do tego wystarczy jedynie ciekawy wzór płytek i gotowe.
4. Salon. Nie da się tego pomieszczenia omówić w dwóch słowach więc zapraszam wszystkich na stronę: http://czterykaty.pl/czterykaty/0,57597.html - znajdziecie tam ciekawe galerie i inne wskazówki pomocne przy pracach wykończeniowych.