Magia światła Klatka schodowa - Wykończenie

Najważniejsze jest światło w Twoim domu

Co może sprawić, że nawet najmniejsze mieszkanie może wydawać się większe? Jak wprowadzić miły nastrój mieszkając w hałaśliwym centrum miasta, który będzie sprzyjał wyciszeniu? Może w tym pomóc odpowiedni wystrój wnętrz, a szczególnie zastosowanie odpowiedniego światła.

Mieszkanie posiada pewne strefy, które należy w odpowiedni sposób oświetlić, to właśnie lampy są w stanie podkreślić zalety wnętrza i ukryć wady, to one mogą pomóc w stworzeniu kącika do czytania. O zastosowaniu lamp jest wiele artykułów, podkreślane jest w nich przede wszystkim to, że w zależności od tego do czego dane pomieszczenie jest używane, stosujemy dane oświetlenie.

Salon - Światło Na przykład w kuchni oświetlenie blatów powinno znajdować się możliwie nisko i nad blatem szafki, nie powinna to być jedna lampa umieszczona na suficie. Dlaczego? Ponieważ podczas pracy przy przygotowaniu posiłków będziemy sobie blaty zasłaniali własnym cieniem. Również stół w jadalni powinien być oświetlony w specjalny sposób, najczęściej umieszcza się nisko zawieszone lampy nad stołem, w ten sposób odpowiednio oświetlając blat.

Tak samo miejsce do pracy powinno być tak oświetlone by podczas pisania nie zasłaniać sobie niczego ręką. Miłośnicy sztuki mogą za pomocą specjalnych reflektorków podkreślić posiadane dzieła sztuki. Światło może stworzyć magiczny nastrój w mieszkaniu, dzięki niemu można się zrelaksować i przenieść się do zupełnie innego miejsca.

Dodaj komentarz
Nick Komentarz

Dodaj

Co może być ciekawym rozwiązaniem do dekoracji naszego mieszkania? Wszystko zależy od tego co chcemy udekorować - czy to będzie sypialnia, łazienka, kuchnia, czy może salon.

1. Sypialnia. Obecnie modne są same meble, które podkreślają większość uroku. To co warto dorzucić to obrazy lub wymalowane elementy graficzne. Są one dostępne jako szablony, które możecie dostać właściwie wszędzie. Zamawiacie, - przyklejacie do ściany - malujecie - odklejacie i gotowe.
2. Łazienka. Najważniejsze dla łazienki jest oświetlenie. Dzięki niemu można zdziałać cuda. Warto pamiętać, że często te pomieszczenia nie mają okien (mieszkania w blokach) przez co warto wybrać ciekawe i duże lustro - powiększy nieco pomieszczenie.
3. Kuchnia. Nic w kuchni nie przykuwa uwagi tak jak sprzęt AGD - obszyty w wyświetlacze, elektronikę. Do tego wystarczy jedynie ciekawy wzór płytek i gotowe.
4. Salon. Nie da się tego pomieszczenia omówić w dwóch słowach więc zapraszam wszystkich na stronę: http://czterykaty.pl/czterykaty/0,57597.html - znajdziecie tam ciekawe galerie i inne wskazówki pomocne przy pracach wykończeniowych.