Laminowane podłóg Sypialnia - Dekoracja

Zabezpiecz swoje podłogi w domu

Bardzo dobrym rozwiązaniem szczególnie polecanym osobom, które marzą o drewnianej podłodze, ale nie jest ich stać na zapłacenie pieniędzy za prawdziwą podłogę z desek. W przypadku paneli laminowanych ich wierzchnia warstwa tak zwana dekoracyjna jest pokryta laminatem lub papierem z naniesionym wzorem.

Tak zbudowany panel zabezpiecza się przed działaniem wody i wilgoci odpowiednio naniesioną warstwą żywicy melaminowej. Rdzeń panelu zazwyczaj jest zbudowany płyty wiórowej lub MDF o przeciętnej grubości około siedmiu milimetrów. Spodnia warstwa paneli laminowanych wykończona jest za pomocą melaminy, która zapobiega odkształcaniu się paneli. Zabierając się do montażu podłogi z paneli musimy wiedzieć, że taka podłoga nie będzie przykręcona, przybita czy też przyklejona do podłoża.

Przedpokój - Światło Panele połączone są jeden z drugim za pomocą wypustek lub zatrzasków. Powstaje wtedy tak zwana podłoga pływająca. Układając podłogę z paneli musimy mieć świadomość, że skoro nie jest przymocowana do podłoża na stałe to będzie ona bardzo akustyczna. Efekt ten można trochę złagodzić, jeśli położymy pod podłogę podkład z maty poliuretanowej. Dzięki temu złagodzimy trochę akustykę paneli i stłumimy hałas powstający przy na przykład chodzeniu w butach.

Generalnie podłogi z wykończeniem panelowym nie nadają się do ponownej renowacji i nie są odnawialne.

Dodaj komentarz
Nick Komentarz

Dodaj

Co może być ciekawym rozwiązaniem do dekoracji naszego mieszkania? Wszystko zależy od tego co chcemy udekorować - czy to będzie sypialnia, łazienka, kuchnia, czy może salon.

1. Sypialnia. Obecnie modne są same meble, które podkreślają większość uroku. To co warto dorzucić to obrazy lub wymalowane elementy graficzne. Są one dostępne jako szablony, które możecie dostać właściwie wszędzie. Zamawiacie, - przyklejacie do ściany - malujecie - odklejacie i gotowe.
2. Łazienka. Najważniejsze dla łazienki jest oświetlenie. Dzięki niemu można zdziałać cuda. Warto pamiętać, że często te pomieszczenia nie mają okien (mieszkania w blokach) przez co warto wybrać ciekawe i duże lustro - powiększy nieco pomieszczenie.
3. Kuchnia. Nic w kuchni nie przykuwa uwagi tak jak sprzęt AGD - obszyty w wyświetlacze, elektronikę. Do tego wystarczy jedynie ciekawy wzór płytek i gotowe.
4. Salon. Nie da się tego pomieszczenia omówić w dwóch słowach więc zapraszam wszystkich na stronę: http://czterykaty.pl/czterykaty/0,57597.html - znajdziecie tam ciekawe galerie i inne wskazówki pomocne przy pracach wykończeniowych.