Lakier na podłogę Mieszkanie - Metody wykończeń

Zmieniaj kolory podłóg w domu poprzez lakier

Malując podłogę drewnianą lakierem przeznaczonym do tego typu podłóg mamy gwarancję, że nasza podłoga zachowa swój naturalny wygląd. Generalnie lakiery nie służą do pokrywania wszelkich niedoskonałości podłóg takich jak zasinienia drewna czy też przebarwienia. Lakier w swoim przeznaczeniu powinien być stosowany na podłogi, które wykonane są z drewna jak najlepszej jakości bez śladów zanieczyszczeń i defektów.

W zależności od rodzaju rozpuszczalnika jaki powinien być użyty do rozcieńczenia lakieru możemy wyróżnić lakiery rozpuszczalnikowe oraz lakiery wodorozcieńczalne inaczej nazywane wodnymi. Mitem jest twierdzenie, że o trwałości danego lakieru decyduje użyty rozcieńczalnik. Trwałość lakieru w głównej mierze jest związana z żywicą jaka była użyta do wytworzenia danego lakieru.

Gabinet - Wystrój Lakiery wodorozcieńczalne są lepsze w użyciu, gdyż nie wytwarzają się szkodliwe opary podczas malowania podłogi tego typu lakierem. Jednak powinniśmy posiadać bardzo dużą wprawę podczas malowania podłogi tego rodzajem lakieru, gdyż nieumiejętne malowanie może wpłynąć w zasadniczy sposób na trwałość danej podłogi. Lakiery wodorozcieńczalne dzielimy na lakiery akrylowe, akrylowo-poliuretanowe, poliuretanowe. Z kolei lakiery rozpuszczalnikowe są dużo łatwiejsze w użyciu i malowaniu, ale wytwarzają szkodliwe opary podczas malowania.

Komentarze
  • lakiermistrz napisał/a:

    Najlepsze lakiery to te, które śmierdzą najbardziej. Niestety, ale jak coś przyjmie taką dawkę chemii to musi być mocne. Należy tylko zadbać o dobre wietrzenie pomieszczeń lakierowanych.

Nick Komentarz

Dodaj

Co może być ciekawym rozwiązaniem do dekoracji naszego mieszkania? Wszystko zależy od tego co chcemy udekorować - czy to będzie sypialnia, łazienka, kuchnia, czy może salon.

1. Sypialnia. Obecnie modne są same meble, które podkreślają większość uroku. To co warto dorzucić to obrazy lub wymalowane elementy graficzne. Są one dostępne jako szablony, które możecie dostać właściwie wszędzie. Zamawiacie, - przyklejacie do ściany - malujecie - odklejacie i gotowe.
2. Łazienka. Najważniejsze dla łazienki jest oświetlenie. Dzięki niemu można zdziałać cuda. Warto pamiętać, że często te pomieszczenia nie mają okien (mieszkania w blokach) przez co warto wybrać ciekawe i duże lustro - powiększy nieco pomieszczenie.
3. Kuchnia. Nic w kuchni nie przykuwa uwagi tak jak sprzęt AGD - obszyty w wyświetlacze, elektronikę. Do tego wystarczy jedynie ciekawy wzór płytek i gotowe.
4. Salon. Nie da się tego pomieszczenia omówić w dwóch słowach więc zapraszam wszystkich na stronę: http://czterykaty.pl/czterykaty/0,57597.html - znajdziecie tam ciekawe galerie i inne wskazówki pomocne przy pracach wykończeniowych.