Korkowe ściany Toaleta - Wykorzystanie przestrzeni

Jak zrobić ściany z korka?

Od pewnego czasu obserwujemy rosnąca popularność tapet korkowych. Tego rodzaju tapety produkowane są w cienkich arkuszach ze zmielonego i sprasowanego korka.. Główną cecha charakterystyczną tych tapet jest bardzo duża ich elastyczność, trwałość i odporność na działania mechaniczne.

Tapety korkowe w doskonały sposób izolują ciepło. Korek służący do produkcji tapet korkowych jest pozyskiwany z kory drewna korkowego. Drzewa korkowe rosną przeważnie w klimacie śródziemnomorskim. Średnio co dziesięć lat jest ściągana z drzewa obumarła warstwa kory. W dalszym procesie kora ta jest poddawana obróbce termicznej i specjalistycznym procesom technologicznym.

Poddasze - Feng shui W wyniku tych działań następuje zmielenie korka, który potem zostaje połączony z różnego rodzaju lepiszczami. Następnie zostaje on sprasowany. Tapety z korka naturalnego produkowane są z korka o grubości średnio około dwóch milimetrów. Konserwacja tapet wykonanych z korka naturalnego polega na okresowym zaimpregnowaniu ich powierzchni woskiem. Do tego celu możemy użyć wosku pszczelego, który zostaje naniesiony na powierzchnię tapety za pomocą szmatki.

Równie ważną zaletą tapet z korka naturalnego jest możliwość obłożenia nimi ścian w pomieszczeniach z natury wilgotnych i mało przewiewnych takich jak łazienki czy też kuchnie. Do czyszczenia tapet korkowych można z powodzeniem użyć wilgotnej szmatki.

Dodaj komentarz
Nick Komentarz

Dodaj

Co może być ciekawym rozwiązaniem do dekoracji naszego mieszkania? Wszystko zależy od tego co chcemy udekorować - czy to będzie sypialnia, łazienka, kuchnia, czy może salon.

1. Sypialnia. Obecnie modne są same meble, które podkreślają większość uroku. To co warto dorzucić to obrazy lub wymalowane elementy graficzne. Są one dostępne jako szablony, które możecie dostać właściwie wszędzie. Zamawiacie, - przyklejacie do ściany - malujecie - odklejacie i gotowe.
2. Łazienka. Najważniejsze dla łazienki jest oświetlenie. Dzięki niemu można zdziałać cuda. Warto pamiętać, że często te pomieszczenia nie mają okien (mieszkania w blokach) przez co warto wybrać ciekawe i duże lustro - powiększy nieco pomieszczenie.
3. Kuchnia. Nic w kuchni nie przykuwa uwagi tak jak sprzęt AGD - obszyty w wyświetlacze, elektronikę. Do tego wystarczy jedynie ciekawy wzór płytek i gotowe.
4. Salon. Nie da się tego pomieszczenia omówić w dwóch słowach więc zapraszam wszystkich na stronę: http://czterykaty.pl/czterykaty/0,57597.html - znajdziecie tam ciekawe galerie i inne wskazówki pomocne przy pracach wykończeniowych.