Kominki Dom - Style dekoracji

Czy chciałbys mieć fajny kominek do domu?

Kominek stał się w ostatnich altach standardowym elementem wyposażenia wnętrza. Zazwyczaj umieszczany w salonie może pełnić jedną z dwóch funkcji (lub jednocześnie obydwie): po pierwsze kominek jest odpowiedzialny za ogrzewanie pomieszczenia, lub domu (wkłady z systemem DGP), po drugie – może być zwyczajnie elementem ozdobnym, lub pełnić tworzyć w wydzielonej przestrzeni przytulne, ciepłe miejsce.

Jeżeli kominek ma przede wszystkim ogrzewać pomieszczenia – wtedy wybiera się zwykle tzw. kominek zamknięty, w postaci wkładu. W takim wypadku cierpi odrobinę estetyka – w kominku zamkniętym mam szybę, która izoluje palenisko od otoczenia, ale należy zwrócić uwagę, że są modele – w których możemy tę szybę podnieść i cieszyć się widokiem palącego się drzewa. Kominki z wkładem, w zależności od zastosowanej technologii mogą ogrzewać pomieszczenie, cały dom, ewentualnie podgrzewać wodę – drzewo pali się w nich wolniej niż w kominkach otwartych, spalają niewiele paliwa i w bardzo efektywny sposób przekazują ciepło do pomieszczenia.

Taras - Style wystroju Kominek otwarty warto zbudować wówczas, kiedy nie zależy nam na ogrzewaniu, a palić będziemy tylko okazjonalnie, nie biorąc pod uwagę kosztów (ciepło wytworzone w takim kominku nie wystarcza do ogrzania pomieszczenia na całą noc). I chociaż wydaje się, że kominek jest bardzo tradycyjnym elementem wyposażenia domu, to istnieją bardzo odważne, nowoczesne projekty, które znakomicie dopasują się do estetyki współczesnych wnętrz.

Dodaj komentarz
Nick Komentarz

Dodaj

Co może być ciekawym rozwiązaniem do dekoracji naszego mieszkania? Wszystko zależy od tego co chcemy udekorować - czy to będzie sypialnia, łazienka, kuchnia, czy może salon.

1. Sypialnia. Obecnie modne są same meble, które podkreślają większość uroku. To co warto dorzucić to obrazy lub wymalowane elementy graficzne. Są one dostępne jako szablony, które możecie dostać właściwie wszędzie. Zamawiacie, - przyklejacie do ściany - malujecie - odklejacie i gotowe.
2. Łazienka. Najważniejsze dla łazienki jest oświetlenie. Dzięki niemu można zdziałać cuda. Warto pamiętać, że często te pomieszczenia nie mają okien (mieszkania w blokach) przez co warto wybrać ciekawe i duże lustro - powiększy nieco pomieszczenie.
3. Kuchnia. Nic w kuchni nie przykuwa uwagi tak jak sprzęt AGD - obszyty w wyświetlacze, elektronikę. Do tego wystarczy jedynie ciekawy wzór płytek i gotowe.
4. Salon. Nie da się tego pomieszczenia omówić w dwóch słowach więc zapraszam wszystkich na stronę: http://czterykaty.pl/czterykaty/0,57597.html - znajdziecie tam ciekawe galerie i inne wskazówki pomocne przy pracach wykończeniowych.