Kolorystyka domu Klatka schodowa - Feng shui

Dobieraj kolory wg swoich uczuć

W swoim domu czy mieszkaniu spędzamy dużą część życia. Miejsce to służy nam do odpoczynku, relaksu, ale także nabrania sił, optymizmu i energii. Ważne jest więc, by każdy element wyposażenia i wystroju wnętrza doskonale współgrał z naszymi psychicznymi i fizycznymi potrzebami.

Pamiętajmy o tym, że raz wykonana aranżacja będzie nam towarzyszyć przynajmniej przez kilka lat, dlatego warto dobrze przemyśleć jej koncepcję. Jednym z elementów mających istotny wpływ na samopoczucie jest wykorzystany kolor – nie tylko na ścianach czy meblach, ale i we wszystkich dodatkach, jakie znajdują się w mieszkaniu. Dominujące barwy powinny być jasne i łagodne, najlepiej pastelowe.

Kuchnia - Style wystroju Dobrze jest jednak unikać bieli w przypadku ścian, gdyż prowadzi to do skojarzeń z instytucjami państwowymi. By jednak nieco ożywić atmosferę, warto zdecydować się na elementy występujące w kolorach żywych, nasyconych, wręcz krzykliwych, takich jak czerwień, turkus, fiolet, czerń czy bordo. Można stosować je albo do pomalowania jednej ściany czy jej fragmentu, albo w przypadku dodatków do mebli, wszelkiego rodzaju dekoracji, zasłonek, obrusów, serwetek czy poduszek.

Kolor ten doskonale nadaje się do każdego typu pomieszczenia – sypialni, jadalni, kuchni, łazienki i salonu. Dzięki takim elementom będziemy czuć się bardziej energiczni.

Dodaj komentarz
Nick Komentarz

Dodaj

Co może być ciekawym rozwiązaniem do dekoracji naszego mieszkania? Wszystko zależy od tego co chcemy udekorować - czy to będzie sypialnia, łazienka, kuchnia, czy może salon.

1. Sypialnia. Obecnie modne są same meble, które podkreślają większość uroku. To co warto dorzucić to obrazy lub wymalowane elementy graficzne. Są one dostępne jako szablony, które możecie dostać właściwie wszędzie. Zamawiacie, - przyklejacie do ściany - malujecie - odklejacie i gotowe.
2. Łazienka. Najważniejsze dla łazienki jest oświetlenie. Dzięki niemu można zdziałać cuda. Warto pamiętać, że często te pomieszczenia nie mają okien (mieszkania w blokach) przez co warto wybrać ciekawe i duże lustro - powiększy nieco pomieszczenie.
3. Kuchnia. Nic w kuchni nie przykuwa uwagi tak jak sprzęt AGD - obszyty w wyświetlacze, elektronikę. Do tego wystarczy jedynie ciekawy wzór płytek i gotowe.
4. Salon. Nie da się tego pomieszczenia omówić w dwóch słowach więc zapraszam wszystkich na stronę: http://czterykaty.pl/czterykaty/0,57597.html - znajdziecie tam ciekawe galerie i inne wskazówki pomocne przy pracach wykończeniowych.