Kolor w domu Przedpokój - Podłogi

Samopoczucie zależy od kolorów w domu

Nie od dziś wiadomo, że każdy kolor posiada określony sposób oddziaływania na człowieka. Właściwy wybór kolorów jest niezwykle istotny w przypadku pokoju przeznaczonego dla ucznia. Określone kolory do których zaliczamy beżowy, niebieski, szary i zielony uzyskały potwierdzenie w badaniach naukowych, że w bardzo dobry sposób oddziaływają one na mózg człowieka.

Te kolory co zostało potwierdzone naukowo sprzyjają pracy koncentracyjnej. Bardzo dobrze poprawiają one koncentrację, wzmagają cierpliwość i wytrwałość w działaniu. Ponadto jak stwierdzono w badaniach naukowych spośród wszystkich kolorów to właśnie kolor szary wpływa najbardziej stymulująco na komórki nerwowe.

Studio - Światło Wśród kolorów z palety szarości, beżów i niebieskości czujemy się najlepiej dlatego też kwestię na jaki kolor pomalujemy dany pokój powinniśmy bardzo dokładnie przemyśleć. W przypadku kolorów ciepłych do których zaliczamy jasną zieleń, brązy, beże i kremy możemy oczekiwać, że te kolory będą działały pobudzająco, ożywiająco i pogodnie.

Przebywając w pokoju, który będzie pomalowany na takie właśnie barwy będziemy pogodnie nastrojeni i zachęceni do działania. Jeśli takie kolory zastosujemy w pokoju dla ucznia to powinniśmy pamiętać o przełamaniu nudy i monotonni poprzez pomalowanie lub dobór dodatków w intensywnych barwach takich jak czerwony, pomarańczowy czy żółty.

Dodaj komentarz
Nick Komentarz

Dodaj

Co może być ciekawym rozwiązaniem do dekoracji naszego mieszkania? Wszystko zależy od tego co chcemy udekorować - czy to będzie sypialnia, łazienka, kuchnia, czy może salon.

1. Sypialnia. Obecnie modne są same meble, które podkreślają większość uroku. To co warto dorzucić to obrazy lub wymalowane elementy graficzne. Są one dostępne jako szablony, które możecie dostać właściwie wszędzie. Zamawiacie, - przyklejacie do ściany - malujecie - odklejacie i gotowe.
2. Łazienka. Najważniejsze dla łazienki jest oświetlenie. Dzięki niemu można zdziałać cuda. Warto pamiętać, że często te pomieszczenia nie mają okien (mieszkania w blokach) przez co warto wybrać ciekawe i duże lustro - powiększy nieco pomieszczenie.
3. Kuchnia. Nic w kuchni nie przykuwa uwagi tak jak sprzęt AGD - obszyty w wyświetlacze, elektronikę. Do tego wystarczy jedynie ciekawy wzór płytek i gotowe.
4. Salon. Nie da się tego pomieszczenia omówić w dwóch słowach więc zapraszam wszystkich na stronę: http://czterykaty.pl/czterykaty/0,57597.html - znajdziecie tam ciekawe galerie i inne wskazówki pomocne przy pracach wykończeniowych.