Jaki wybrać styl Gabinet - Funkcjonalność

Rodzaje stylów w dekoratorstwie

Moda w każdej dziedzinie życia zatacza pewne kręgi. Rozwiązania, które dawniej były modne, powracają po latach, czasem w zmienionej nieco formie, a czasem dokładnie w takim stylu jak dawniej.

Takie zamiłowanie do tego, co królowało w modzie kilkadziesiąt lat temu, zwane jest dziś stylem retro. Ten sposób bycia przejawia się również w dziedzinie wystroju i aranżacji wnętrz mieszkań. Ludzie coraz chętniej sięgają po tego typu rozwiązania, choć niekoniecznie zależy im na tym, by uzyskać taki efekt w każdym pomieszczeniu, z reguły jest to na przykład jeden z pokojów.

Taras - Projekt Aranżacja stylu retro jest albo bardzo czasochłonna, albo droga. Jeśli chcemy kupić meble nowe, jedynie stylizowane w taki sposób, wówczas producenci najprawdopodobniej krzykną sobie wysoką cenę, z racji tego, że styl ten jest obecnie w modzie. Lepiej więc powoli gromadzić meble, które faktycznie mają już swoje lata. Za dosłowne gorsze można je nabyć na tak zwanych targach staroci.

Trzeba się jednak liczyć z tym, że mogą one wymagać renowacji. Najlepiej, jeśli samemu zna się na tym procesie – pozwoli to zaoszczędzić sporo dodatkowych pieniędzy. Do mebli należy dodać odpowiednie artykuły charakterystyczne dla lat starszych. Bardzo dobry będzie gramofon z kolekcją płyt winylowych, stare radio, zegar, dziergane obrusy czy czarno-białe fotografie.

Dodaj komentarz
Nick Komentarz

Dodaj

Co może być ciekawym rozwiązaniem do dekoracji naszego mieszkania? Wszystko zależy od tego co chcemy udekorować - czy to będzie sypialnia, łazienka, kuchnia, czy może salon.

1. Sypialnia. Obecnie modne są same meble, które podkreślają większość uroku. To co warto dorzucić to obrazy lub wymalowane elementy graficzne. Są one dostępne jako szablony, które możecie dostać właściwie wszędzie. Zamawiacie, - przyklejacie do ściany - malujecie - odklejacie i gotowe.
2. Łazienka. Najważniejsze dla łazienki jest oświetlenie. Dzięki niemu można zdziałać cuda. Warto pamiętać, że często te pomieszczenia nie mają okien (mieszkania w blokach) przez co warto wybrać ciekawe i duże lustro - powiększy nieco pomieszczenie.
3. Kuchnia. Nic w kuchni nie przykuwa uwagi tak jak sprzęt AGD - obszyty w wyświetlacze, elektronikę. Do tego wystarczy jedynie ciekawy wzór płytek i gotowe.
4. Salon. Nie da się tego pomieszczenia omówić w dwóch słowach więc zapraszam wszystkich na stronę: http://czterykaty.pl/czterykaty/0,57597.html - znajdziecie tam ciekawe galerie i inne wskazówki pomocne przy pracach wykończeniowych.