Istotne detale Pokój kąpielowy - Wykończenie

Detale są dość ważne!

Aranżację wnętrz można porównać do mody. Wszystko musi do siebie pasować, podkreślać się nawzajem, zwracać uwagę na atuty oraz zakrywać mankamenty. Bez dodatków nie moglibyśmy uzyskać niczego oryginalnego.

Meble takie jak fotele, sofa, szafy, komody i stoły to tylko baza. Możliwość dobierania detali jest wieloraka: dywany, zasłony, firany, żaluzje, rolety, wazony, doniczki, lampy, poduszki. Każda tkanina, każdy kolor może sprawić, że wnętrze zostanie rozświetlone, stonowane. O tematyce pokoju zazwyczaj decyduje rodzaj dodatków. Jeśli chcemy uzyskać wystrój minimalistyczny rezygnujemy z kolorów i dodatków. Jeśli chcemy, aby było tradycyjnie liczy się mnóstwo poduszek, firany, zasłony.

Dom - Kolorystyka Jeśli chcemy stworzyć odpowiedni, romantyczny nastrój ważne są świece i delikatne lampki. Tak naprawdę za pomocą zmiany dodatków możemy sprawić, że salon będzie prezentował się świątecznie, wiosennie, jesiennie itd. Jeśli chcemy, aby pokój wyglądał nowocześnie starajmy się dobierać dodatki w tej samej barwie np. fioletowe poduszki, zasłony oraz dywan. Jeśli chcemy uzyskać efekt luksusu, mieszajmy kolory w wyrafinowany sposób. Dodatki sprawiają, że każde miejsce może uzyskać zupełnie inny charakter.

Nawet białe ściany, na których namalujemy ciekawy czerwony wzór, powiesimy interesujący tryptyk nad łóżkiem, dodamy zasłony w barwie rzeczonego wzoru oraz elegancki dywanik, wnętrze nabierze wydźwięku.

Dodaj komentarz
Nick Komentarz

Dodaj

Co może być ciekawym rozwiązaniem do dekoracji naszego mieszkania? Wszystko zależy od tego co chcemy udekorować - czy to będzie sypialnia, łazienka, kuchnia, czy może salon.

1. Sypialnia. Obecnie modne są same meble, które podkreślają większość uroku. To co warto dorzucić to obrazy lub wymalowane elementy graficzne. Są one dostępne jako szablony, które możecie dostać właściwie wszędzie. Zamawiacie, - przyklejacie do ściany - malujecie - odklejacie i gotowe.
2. Łazienka. Najważniejsze dla łazienki jest oświetlenie. Dzięki niemu można zdziałać cuda. Warto pamiętać, że często te pomieszczenia nie mają okien (mieszkania w blokach) przez co warto wybrać ciekawe i duże lustro - powiększy nieco pomieszczenie.
3. Kuchnia. Nic w kuchni nie przykuwa uwagi tak jak sprzęt AGD - obszyty w wyświetlacze, elektronikę. Do tego wystarczy jedynie ciekawy wzór płytek i gotowe.
4. Salon. Nie da się tego pomieszczenia omówić w dwóch słowach więc zapraszam wszystkich na stronę: http://czterykaty.pl/czterykaty/0,57597.html - znajdziecie tam ciekawe galerie i inne wskazówki pomocne przy pracach wykończeniowych.