Gres i płytki Sypialnia - Projekt

Tylko nie klej gresem ścian

Do charakterystycznej cechy płytek wyprodukowanych z gresu należy zaliczyć jednolitość materiału w całej strukturze jego przekroju. Jest to szczególnie ważne przy układaniu podłóg z gresu.

Taka podłoga bowiem pod wpływem czynników zewnętrznych takich jak na przykład nanoszony brud i piasek na obuwiu z biegiem czasu będzie traciła swój pierwotny wygląd. Jest to szczególnie widoczne w przypadku podłóg pokrytych terakotą, gdzie wierzchnia warstwa ozdobna zostaje starta. W przypadku podłogi pokrytej gresem jej intensywne użytkowanie nie odsłoni warstwy spodniej bowiem gres jest taki sam w całej swojej strukturze. Mogą pojawić się jedynie drobne nierówności na powierzchni podłogi, ale zasadniczo podłoga zawsze będzie wyglądała tak samo i nie będzie na niej śladów użytkowania.

Loft - Sztuka dekoracji Gres jest materiałem bardzo twardym o niskiej nasiąkliwości wodą dlatego też jest zalecany do kładzenia na zewnątrz budynków jako materiał mrozoodporny. Inaczej mówiąc gres jest rodzajem szlachetnej kamionki o niskim stopniu nasiąkliwości. Gres naturalny jest prawie tak samo twardy jak granit i tak samo jest także odporny na ścieranie.

Najbardziej popularnym rodzajem gresu wśród osób urządzających swoje domy jest gres szkliwiony. Ten rodzaj gresu można szlifować i polerować. Jest on w dużo większym stopniu odporniejszy od tradycyjnej terakoty.

Dodaj komentarz
Nick Komentarz

Dodaj

Co może być ciekawym rozwiązaniem do dekoracji naszego mieszkania? Wszystko zależy od tego co chcemy udekorować - czy to będzie sypialnia, łazienka, kuchnia, czy może salon.

1. Sypialnia. Obecnie modne są same meble, które podkreślają większość uroku. To co warto dorzucić to obrazy lub wymalowane elementy graficzne. Są one dostępne jako szablony, które możecie dostać właściwie wszędzie. Zamawiacie, - przyklejacie do ściany - malujecie - odklejacie i gotowe.
2. Łazienka. Najważniejsze dla łazienki jest oświetlenie. Dzięki niemu można zdziałać cuda. Warto pamiętać, że często te pomieszczenia nie mają okien (mieszkania w blokach) przez co warto wybrać ciekawe i duże lustro - powiększy nieco pomieszczenie.
3. Kuchnia. Nic w kuchni nie przykuwa uwagi tak jak sprzęt AGD - obszyty w wyświetlacze, elektronikę. Do tego wystarczy jedynie ciekawy wzór płytek i gotowe.
4. Salon. Nie da się tego pomieszczenia omówić w dwóch słowach więc zapraszam wszystkich na stronę: http://czterykaty.pl/czterykaty/0,57597.html - znajdziecie tam ciekawe galerie i inne wskazówki pomocne przy pracach wykończeniowych.