Gładź na ścianach Pokój dzienny - Architektura

Z nią mniej oddycha mieszkanie

W sytuacji w której mamy otynkowane ściany nawet bardzo dokładnie to nigdy nie uzyskamy efektu idealnie gładkiej powierzchni. Z racji tego, że faktura tynków zawsze będzie bardziej lub mniej chropowata to ściana będzie wymagała dalszego wygładzenia. W celu nadania idealnej gładkości ścianie stosuje się gładź gipsową.

Za pomocą gładzi gipsowej możemy wyrównać naniesiony wcześniej tynk, lub wykończyć powierzchnię płyt kartonowo-gipsowych. Oprócz gładzi zwykłych możemy kupić gładzie białe. Jest to taki rodzaj gładzi do którego produkcji użyto gipsu alabastrowego. Po nałożeniu białej gładzi uzyskujemy śnieżnobiały efekt i dzięki temu możemy użyć mniej farby do pomalowania ścian. Aby uzyskać gładź musimy kupić suchą mieszankę, która jest dostępna w kilkukilogramowych workach z wodą.

Pokój - Wykończenie Tak przygotowaną gładź kładziemy na ściany w dwóch warstwach nie grubszych jednak niż trzy milimetry. Jeśli naniesiemy na ściany za gruba warstwę gładzi to wtedy może dojść do sytuacji w której na powierzchni ściany wytworzą się nieestetyczne pęcherze powietrza i może dojść do odpryskiwania farby.

Wśród wielu rodzajów gładzi gipsowej możemy mieć trudności z wybraniem odpowiedniej dlatego tez powinniśmy poprosić kogoś z obsługi sklepu, aby nam doradził odpowiednią gładź gipsowa, która będzie idealnie spełniała swoje zadanie w naszym mieszkaniu.

Dodaj komentarz
Nick Komentarz

Dodaj

Co może być ciekawym rozwiązaniem do dekoracji naszego mieszkania? Wszystko zależy od tego co chcemy udekorować - czy to będzie sypialnia, łazienka, kuchnia, czy może salon.

1. Sypialnia. Obecnie modne są same meble, które podkreślają większość uroku. To co warto dorzucić to obrazy lub wymalowane elementy graficzne. Są one dostępne jako szablony, które możecie dostać właściwie wszędzie. Zamawiacie, - przyklejacie do ściany - malujecie - odklejacie i gotowe.
2. Łazienka. Najważniejsze dla łazienki jest oświetlenie. Dzięki niemu można zdziałać cuda. Warto pamiętać, że często te pomieszczenia nie mają okien (mieszkania w blokach) przez co warto wybrać ciekawe i duże lustro - powiększy nieco pomieszczenie.
3. Kuchnia. Nic w kuchni nie przykuwa uwagi tak jak sprzęt AGD - obszyty w wyświetlacze, elektronikę. Do tego wystarczy jedynie ciekawy wzór płytek i gotowe.
4. Salon. Nie da się tego pomieszczenia omówić w dwóch słowach więc zapraszam wszystkich na stronę: http://czterykaty.pl/czterykaty/0,57597.html - znajdziecie tam ciekawe galerie i inne wskazówki pomocne przy pracach wykończeniowych.