Farby do domu Balkon - Sztuka dekoracji

Zadbaj o ekologię - naturalność

Głównym elementem, który występuje w farbach akrylowych jest żywica akrylowa połączona z silikonem lub polioctanem winylu. Głównie to od ilości spoiwa występującego w farbie zależy jej jakość. Jakość farby przejawia się w jej sile krycia oraz odporności na szorowanie. Farby akrylowe cechuje bardzo dobra paro przepuszczalność.

Farby lateksowe z kolei zawierają specjalny rodzaj lub zwiększone stężenie żywicy akrylowej bądź polioctanu winylu. Te dwa rodzaje farb mogą być z powodzeniem stosowane na wszystkich podłożach. Farby akrylowe niektórego rodzaju są tak zrobione, że można je myc, szorować, a nawet stosować w łazienkach.

Gabinet - Podłogi Wydajność farb akrylowych jest odmierzona na pokrycie od sześciu do piętnastu metrów sześciennych ściany z jednego litra farby. Długość czasu jaki jest potrzebny na przeschnięcie farby akrylowej wynosi zazwyczaj od dwóch do trzech godzin. Pełne schnięcie wymaga dwudziestu czterech godzi i po upływie tego czasu pomieszczenie jest gotowe do całkowitego użytkowania.

Farby akrylowe mogą tworzyć powierzchnię matową, półmatowa lub błyszczącą. Farby tego rodzaju są farbami bardzo odpornymi na uszkodzenia mechaniczne. Nowoczesne farby akrylowe są produkowane głównie z myślą, aby ich użytkownik miał jak największy komfort podczas malowania. Nowoczesne farby akrylowe nie kapią i nie ciekną.

Dodaj komentarz
Nick Komentarz

Dodaj

Co może być ciekawym rozwiązaniem do dekoracji naszego mieszkania? Wszystko zależy od tego co chcemy udekorować - czy to będzie sypialnia, łazienka, kuchnia, czy może salon.

1. Sypialnia. Obecnie modne są same meble, które podkreślają większość uroku. To co warto dorzucić to obrazy lub wymalowane elementy graficzne. Są one dostępne jako szablony, które możecie dostać właściwie wszędzie. Zamawiacie, - przyklejacie do ściany - malujecie - odklejacie i gotowe.
2. Łazienka. Najważniejsze dla łazienki jest oświetlenie. Dzięki niemu można zdziałać cuda. Warto pamiętać, że często te pomieszczenia nie mają okien (mieszkania w blokach) przez co warto wybrać ciekawe i duże lustro - powiększy nieco pomieszczenie.
3. Kuchnia. Nic w kuchni nie przykuwa uwagi tak jak sprzęt AGD - obszyty w wyświetlacze, elektronikę. Do tego wystarczy jedynie ciekawy wzór płytek i gotowe.
4. Salon. Nie da się tego pomieszczenia omówić w dwóch słowach więc zapraszam wszystkich na stronę: http://czterykaty.pl/czterykaty/0,57597.html - znajdziecie tam ciekawe galerie i inne wskazówki pomocne przy pracach wykończeniowych.