Ergonomia Garderoba - Wykończenie

Prostota i użyteczność elementów

Urządzając kącik do pracy dla ucznia bądź gimnazjalisty powinniśmy pamiętać o kilku zasadach, jakie obowiązują przy urządzaniu wnętrz. Najważniejszą zasadą jest zasada ergonomii. Aby przekonać się czy miejsce do pracy jest urządzone zgodnie z zasadą ergonomii powinniśmy usiąść przy biurku.

Następnie kładziemy dłonie na klawiaturze komputera. Kąt jaki powinny tworzyć łokcie podczas pracy z komputerem powinien wynosić dziewięćdziesiąt stopni. Kolejną rzeczą jaką powinniśmy sprawdzić jest ustawienie nóg na podłodze. Stopy powinny leżeć płasko na podłodze, a nogi zgięte w kolanach powinny tworzyć kąt prosty. W ten sposób możemy odpowiednio wyregulować wysokość biurka i krzesła. Następną rzeczą jaką powinniśmy sprawdzić jest oświetlenie miejsca do pracy bądź też biurka.

Przedpokój - Design Lampa, która będzie stała na blacie biurka powinna jasno oświetlać przedmioty, na które najczęściej pada nasz wzrok. Jest to klawiatura, myszka i notatki lub książki. Najbardziej optymalną odległością źródła światła od blatu biurka jest odległość w granicach od trzydziestu pięciu do pięćdziesięciu centymetrów.

Lampka, która ma oświetlać blat do pracy nie powinna świecić jaśniej niż monitor komputera. Nie powinna ona także razić osoby, która siedzi przy biurku. Monitor komputera natomiast powinien być umieszczony w odległości około siedemdziesięciu centymetrów od osoby pracującej przy biurku.

Dodaj komentarz
Nick Komentarz

Dodaj

Co może być ciekawym rozwiązaniem do dekoracji naszego mieszkania? Wszystko zależy od tego co chcemy udekorować - czy to będzie sypialnia, łazienka, kuchnia, czy może salon.

1. Sypialnia. Obecnie modne są same meble, które podkreślają większość uroku. To co warto dorzucić to obrazy lub wymalowane elementy graficzne. Są one dostępne jako szablony, które możecie dostać właściwie wszędzie. Zamawiacie, - przyklejacie do ściany - malujecie - odklejacie i gotowe.
2. Łazienka. Najważniejsze dla łazienki jest oświetlenie. Dzięki niemu można zdziałać cuda. Warto pamiętać, że często te pomieszczenia nie mają okien (mieszkania w blokach) przez co warto wybrać ciekawe i duże lustro - powiększy nieco pomieszczenie.
3. Kuchnia. Nic w kuchni nie przykuwa uwagi tak jak sprzęt AGD - obszyty w wyświetlacze, elektronikę. Do tego wystarczy jedynie ciekawy wzór płytek i gotowe.
4. Salon. Nie da się tego pomieszczenia omówić w dwóch słowach więc zapraszam wszystkich na stronę: http://czterykaty.pl/czterykaty/0,57597.html - znajdziecie tam ciekawe galerie i inne wskazówki pomocne przy pracach wykończeniowych.