Dziecko w domu Sypialnia - Projekt

Dla dziecka zmieniaj wystrój częściej

Nawet w małym mieszkaniu powinno się wygospodarować oddzielny pokój dla dzieci. Inny będzie wystrój takiego pomieszczenia dla niemowląt, a wraz z dorastaniem będzie ulegał zmianom.

Przede wszystkim pokój dla dziecka powinien być bezpieczny. Kupując meble i sprzęty należy sprawdzać, czy odpowiadają one normom bezpieczeństwa. Warto wcześniej przestudiować porady zamieszczane w czasopismach dla rodziców lub na portalach internetowych. Środowisko, w jakim przebywa dziecko, ma istotny wpływ na jego rozwój psychofizyczny. Jeśli kogoś stać, urządzając pokój dla dziecka, powinien skorzystać z fachowej porady lub wynająć dekoratora wnętrz, aby wystrój wspomagał prawidłowe wzrastanie naszego potomstwa. Bardzo ważne dla małego dziecka są odpowiednio dobrane kolory ścian i sprzętów oraz oświetlenie.

Garderoba - Wystrój W miarę upływu lat wystrój wnętrza pokoju dziecięcego musi uwzględniać stały dopływ zabawek. Powinno się znaleźć miejsce do zabawy, do ćwiczeń gimnastycznych oraz zabawki muszą mieć swoje stałe miejsca, gdzie codziennie przed snem powinny się tam znaleźć. Dzieci w wieku szkolnym potrzebują miejsca do nauki.

W wyposażeniu wnętrza powinno znaleźć się biurko, wygodny , obrotowy fotel, a także regał na książki, zeszyty i inne przybory szkolne. Dzieci w tym wieku mają swoje zainteresowania, np. coś zbierają. Dlatego w ich pokoju powinien znaleźć się taki sprzęt, gdzie można te eksponaty gromadzić lub wieszać.

Dodaj komentarz
Nick Komentarz

Dodaj

Co może być ciekawym rozwiązaniem do dekoracji naszego mieszkania? Wszystko zależy od tego co chcemy udekorować - czy to będzie sypialnia, łazienka, kuchnia, czy może salon.

1. Sypialnia. Obecnie modne są same meble, które podkreślają większość uroku. To co warto dorzucić to obrazy lub wymalowane elementy graficzne. Są one dostępne jako szablony, które możecie dostać właściwie wszędzie. Zamawiacie, - przyklejacie do ściany - malujecie - odklejacie i gotowe.
2. Łazienka. Najważniejsze dla łazienki jest oświetlenie. Dzięki niemu można zdziałać cuda. Warto pamiętać, że często te pomieszczenia nie mają okien (mieszkania w blokach) przez co warto wybrać ciekawe i duże lustro - powiększy nieco pomieszczenie.
3. Kuchnia. Nic w kuchni nie przykuwa uwagi tak jak sprzęt AGD - obszyty w wyświetlacze, elektronikę. Do tego wystarczy jedynie ciekawy wzór płytek i gotowe.
4. Salon. Nie da się tego pomieszczenia omówić w dwóch słowach więc zapraszam wszystkich na stronę: http://czterykaty.pl/czterykaty/0,57597.html - znajdziecie tam ciekawe galerie i inne wskazówki pomocne przy pracach wykończeniowych.