Drewno i dom Gabinet - Dekoracja

Dom z drewna może być ciekawym pomysłem

Kiedy posiadamy własny dom bądź mieszkanie, staramy się tak zagospodarować jego wnętrze, by żyło nam się wygodnie, przyjemnie i komfortowo. Warto więc dobrze przemyśleć kwestię aranżacji wnętrza i wybrać rozwiązania, które są trwałe, solidne, stylowe, a z drugiej strony ponadczasowe.

Zdecydowanie do tej kategorii zalicza się wszystko to, co wykonane jest z naturalnego drewna. Materiał ten doskonale nadaje się zarówno do mebli, jak i do prac wykończeniowych, takich jak okna, drzwi, panele podłogowe, parkiet, schody czy boazeria na ścianach. Decydując się na którykolwiek z tych pomysłów, zyskamy pewność, że za lat kilka czy nawet kilkanaście nie okaże się, że nasze mieszkanie jest synonimem kiczu, a co gorsze wszystko się w nim sypie i jest niepraktyczne.

Dom - Projekt Ciężko jest znaleźć drugie tworzywo, które miałoby tak doskonałe właściwości, jakie ma naturalne drewno. Jest to materiał wyjątkowo solidny, trwały, który doskonale starzeje się, zachowując swoje cechy i właściwości, niekiedy jedynie zmieniając swoją barwę, ale ciężko jest uznać to za wadę.

Należy jednak pamiętać, że wyroby wykonane z drewna – bez względu na to, czy będzie to podłoga, ściany, meble czy drzwi – koniecznie potrzebują odpowiedniej pielęgnacji, wykonywanej przy wykorzystaniu właściwych preparatów przeznaczonych do konserwacji tego tworzywa.

Dodaj komentarz
Nick Komentarz

Dodaj

Co może być ciekawym rozwiązaniem do dekoracji naszego mieszkania? Wszystko zależy od tego co chcemy udekorować - czy to będzie sypialnia, łazienka, kuchnia, czy może salon.

1. Sypialnia. Obecnie modne są same meble, które podkreślają większość uroku. To co warto dorzucić to obrazy lub wymalowane elementy graficzne. Są one dostępne jako szablony, które możecie dostać właściwie wszędzie. Zamawiacie, - przyklejacie do ściany - malujecie - odklejacie i gotowe.
2. Łazienka. Najważniejsze dla łazienki jest oświetlenie. Dzięki niemu można zdziałać cuda. Warto pamiętać, że często te pomieszczenia nie mają okien (mieszkania w blokach) przez co warto wybrać ciekawe i duże lustro - powiększy nieco pomieszczenie.
3. Kuchnia. Nic w kuchni nie przykuwa uwagi tak jak sprzęt AGD - obszyty w wyświetlacze, elektronikę. Do tego wystarczy jedynie ciekawy wzór płytek i gotowe.
4. Salon. Nie da się tego pomieszczenia omówić w dwóch słowach więc zapraszam wszystkich na stronę: http://czterykaty.pl/czterykaty/0,57597.html - znajdziecie tam ciekawe galerie i inne wskazówki pomocne przy pracach wykończeniowych.