Dostosowanie wyglądu Balkon - Wykończenie

Wszystko musi ze sobą współpracować

Wystrój mieszkania dostosowujemy do naszych potrzeb i wyobrażeń. Każdy z nas nosi w sobie wyobrażenie idealnego dom, wnętrza, w którym będziemy czuć się bezpiecznie i do którego z radością będziemy wracać.

Czasami nawet sobie nie zdajemy sprawy z tego, jak pewne wzorce kulturowe wpływają na nasze wyobrażenia. Jesteśmy wychowywani w kulturze, która narzuca wzorce wypracowane od pokoleń.

Loft - Wizualizacja I nie myślę tu o określonym umeblowaniu, ale raczej o całej organizacji przestrzeni domowej. Zupełnie inaczej urządza się mieszkania na Dalekim Wschodzie, inaczej w krajach arabskich, jeszcze inaczej w kulturze europejskiej lub amerykańskiej.

W Japonii przestrzeń jest z reguły niewielka, bo tam zawsze było mało miejsca, wiec powiększenie powierzchni pokoju odbywa się z reguły przez odsuwanie drzwi. Ten sam pokój zyskuje zupełnie inną funkcję poprzez prosty zabieg, czy przesuniecie ściany, która w kulturze europejskiej jest z reguły trwała i niezmienna.

Z kolei dużym nietaktem jest w Japonii samodzielne przeniesienie krzesła, ruszenie go z miejsca, na którym postawili je gospodarze. Dla Europejczyków jest to niezrozumiałe. Z kolei Arabowie gubią się w naszych mieszkaniach i domach, gdyż wydają się one im za małe, wręcz klaustrofobiczne.

Człowiek, aby dobrze funkcjonować potrzebuje sprawdzonych wzorców. Przestrzeń mieszkania nie może go przytłaczać i ograniczać.

Dodaj komentarz
Nick Komentarz

Dodaj

Co może być ciekawym rozwiązaniem do dekoracji naszego mieszkania? Wszystko zależy od tego co chcemy udekorować - czy to będzie sypialnia, łazienka, kuchnia, czy może salon.

1. Sypialnia. Obecnie modne są same meble, które podkreślają większość uroku. To co warto dorzucić to obrazy lub wymalowane elementy graficzne. Są one dostępne jako szablony, które możecie dostać właściwie wszędzie. Zamawiacie, - przyklejacie do ściany - malujecie - odklejacie i gotowe.
2. Łazienka. Najważniejsze dla łazienki jest oświetlenie. Dzięki niemu można zdziałać cuda. Warto pamiętać, że często te pomieszczenia nie mają okien (mieszkania w blokach) przez co warto wybrać ciekawe i duże lustro - powiększy nieco pomieszczenie.
3. Kuchnia. Nic w kuchni nie przykuwa uwagi tak jak sprzęt AGD - obszyty w wyświetlacze, elektronikę. Do tego wystarczy jedynie ciekawy wzór płytek i gotowe.
4. Salon. Nie da się tego pomieszczenia omówić w dwóch słowach więc zapraszam wszystkich na stronę: http://czterykaty.pl/czterykaty/0,57597.html - znajdziecie tam ciekawe galerie i inne wskazówki pomocne przy pracach wykończeniowych.