Dekoratorzy wnętrz Toaleta - Funkcjonalność

Pozwól zaprojektować swój dom osobom, które się na tym znają - dekoratorom

Przy urządzaniu wnętrza bardzo dobrze jest korzystać z porady fachowców. Nie wszyscy mają ochotę, czas i możliwości, by samemu urządzać mieszkanie. Zresztą powstało obecnie wiele firm dekoratorskich, którzy profesjonalne nam pomogą. Są jednak pewne zasady współpracy, których należy przestrzegać, by osiągnąć sukces.

Dekorator to profesjonalista, który zna się na kolorach, fakturach, ustawieniu mebli, doborze odpowiednich detali. On też wskaże nam miejsca i pomoże wybrać odpowiednie meble. Trzeba jednak dodać, że nasze mieszkanie jest dla niego jednym z projektów do realizacji, a my chcemy urządzić nasz dom.

Klatka schodowa - Dekoracja Dekorator może nam pomagać, wskazywać właściwe drogi, podpowiadać rozwiązania, nie powinien jednak narzucać gotowych rozwiązań, które nie są zgodne z naszym charakterem i oczekiwaniami co do domu. Czasami jednak warto dać się przekonać i zobaczyć, jak dana rzecz funkcjonuje w naszym mieszkaniu. Róbmy to jednaj w sytuacji, kiedy ufamy projektantowi i widzimy, że podchodzi on do działania w sposób indywidualny. Dużą pomocą w projektowaniu są specjalne programy komputerowe i symulacje, dzięki którym będziemy mogli zobaczyć przyszłe efekty zmian.

Dobry dekorator jest też dobrym psychologiem. Przed przystąpieniem do realizacji projektu powinien przeprowadzić z nami rozmowę na podstawie której może zaaranżować nowe wnętrze. Jeśli będzie działał wbrew naszym potrzebom, zapewne nie będziemy z dekoracji mieszkania zadowoleni. Na szczęście są dobre pracownie i dobrzy dekoratorzy, których możemy prosić o pomoc.

Skąd brać pomysły na wygląd?

Pomysły na wystój wnętrza możemy czerpać z każdej możliwej dziedziny życia. Jeśli nasze dziecko uwielbia komiksy – czy te amerykańskie czy też japońskie, zainspirujmy się tym i urządźmy jego pokój w taki sposób. Można zamówić specjalny materiał, który posiada na sobie nadruk takiego komiksu. Uszycie prostych zasłon, poszewek na poduszki dekoracyjne oraz nakrycia na pufy nie wymaga posiadania dyplomu z krawiectwa. Nasze dziecko z całą pewnością dobrze odbierze taki pomysł. Jeśli marzymy o salonie w stylu tradycyjnym z elementami nowoczesności postawmy na kolor. Fioletowe ściany sprawią, że pokój już będzie wyglądał świeżo. To dobra baza pod jasne meble. Sofa, która przypomina wyglądem tą tradycyjną powinna być ozdobiona przez nas fioletowymi poduszkami. Komody bądź szafy powinny być w kolorze sofy i nie być zbyt proste.

Ciekawe ozdoby w postaci wyżłobień itd. mogą się na nich pojawić, aby nie wyglądały zbyt surowo. Fioletowa lampa z abażurem również doda oryginalności. Inspirować może nas wszystko: pogoda, pora roku, rodzina. Aby odświeżyć pokój i sprawić, żeby prezentował się piękniej warto wstawić do wazonu gałązki z kolorowymi, jesiennymi liśćmi. Jeśli bliscy są dla nas bardzo ważni ułóżmy na ścianie kompozycję ze zdjęć w ramach. Taka dekoracja nie tylko będzie przypominała angielską stylizację, ale również będziemy czuli się dzięki temu bardziej przytulnie.

Komentarze
  • firmy.net napisał/a:

    Polecam nasz spis firm zajmujących się dekoracją pomieszczeń, domów, biur i innych przestrzeni. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą zrobić projekt wg oryginalnych rozwiązań

Nick Komentarz

Dodaj

Co może być ciekawym rozwiązaniem do dekoracji naszego mieszkania? Wszystko zależy od tego co chcemy udekorować - czy to będzie sypialnia, łazienka, kuchnia, czy może salon.

1. Sypialnia. Obecnie modne są same meble, które podkreślają większość uroku. To co warto dorzucić to obrazy lub wymalowane elementy graficzne. Są one dostępne jako szablony, które możecie dostać właściwie wszędzie. Zamawiacie, - przyklejacie do ściany - malujecie - odklejacie i gotowe.
2. Łazienka. Najważniejsze dla łazienki jest oświetlenie. Dzięki niemu można zdziałać cuda. Warto pamiętać, że często te pomieszczenia nie mają okien (mieszkania w blokach) przez co warto wybrać ciekawe i duże lustro - powiększy nieco pomieszczenie.
3. Kuchnia. Nic w kuchni nie przykuwa uwagi tak jak sprzęt AGD - obszyty w wyświetlacze, elektronikę. Do tego wystarczy jedynie ciekawy wzór płytek i gotowe.
4. Salon. Nie da się tego pomieszczenia omówić w dwóch słowach więc zapraszam wszystkich na stronę: http://czterykaty.pl/czterykaty/0,57597.html - znajdziecie tam ciekawe galerie i inne wskazówki pomocne przy pracach wykończeniowych.