Bordiury Toaleta - Kolorystyka

Co to jest do jasnej ciasnej?

Bordiury należą do bardzo interesującej formy dekoracji ścian. Bordiury są to inaczej mówiąc wąskie pasy tapet. Pasy te mogą być przyklejane w miejscach w których dochodzi do styku ściany z sufitem. Bordiury można także przykleić wokół framugi drzwi lub okna bądź też w połowie ściany. Bordiury mogą być również użyte jako łącznik dwóch tapet o różnych deseniach.

Tapety te mogą różnic się deseniami, ale powinny mieć zachowaną taką samą tonację kolorystyczną. Muszą to być tak zwane koordynaty. Bordiury mogą być papierowe lub winylowe. Zazwyczaj bordiury składają się z ornamentów lub elementów roślinnych. Styl bordiury powinien być zawsze dopasowany do pomieszczenia w którym będzie się znajdowała. Jeśli chcemy położyć bordiurę w łazience to możemy zastosować bordiurę z elementami muszli, rozgwiazd czy też rybkami bądź falami.

Gabinet - Wystrój W kuchni doskonałym rozwiązaniem będzie bordiura z owocami, warzywami czy też przyprawami. Natomiast w pokojach dziecięcych idealnym wyborem będzie bordiura z motywami nawiązującymi do estetyki baśniowej albo odzwierciedlająca scenki z popularnych filmów animowanych.

Kolory bordiur do pokoju dziecięcego powinny być żywe i wesołe. Zasady przyklejania bordiur są takie same jakie obowiązują przy nakładaniu na ściany tapet. W przypadku bordiur musimy bardzo zadbać o staranne ich wykończenie.

Dodaj komentarz
Nick Komentarz

Dodaj

Co może być ciekawym rozwiązaniem do dekoracji naszego mieszkania? Wszystko zależy od tego co chcemy udekorować - czy to będzie sypialnia, łazienka, kuchnia, czy może salon.

1. Sypialnia. Obecnie modne są same meble, które podkreślają większość uroku. To co warto dorzucić to obrazy lub wymalowane elementy graficzne. Są one dostępne jako szablony, które możecie dostać właściwie wszędzie. Zamawiacie, - przyklejacie do ściany - malujecie - odklejacie i gotowe.
2. Łazienka. Najważniejsze dla łazienki jest oświetlenie. Dzięki niemu można zdziałać cuda. Warto pamiętać, że często te pomieszczenia nie mają okien (mieszkania w blokach) przez co warto wybrać ciekawe i duże lustro - powiększy nieco pomieszczenie.
3. Kuchnia. Nic w kuchni nie przykuwa uwagi tak jak sprzęt AGD - obszyty w wyświetlacze, elektronikę. Do tego wystarczy jedynie ciekawy wzór płytek i gotowe.
4. Salon. Nie da się tego pomieszczenia omówić w dwóch słowach więc zapraszam wszystkich na stronę: http://czterykaty.pl/czterykaty/0,57597.html - znajdziecie tam ciekawe galerie i inne wskazówki pomocne przy pracach wykończeniowych.